środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Dla samochodów wiadukt, dla pieszych tunel pod torami

2018-03-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-09 14:06:35)
Budowa wiaduktu na Zatorze

Budowa wiaduktu na Zatorze

Autor zdjęcia: Kamil Górnik

Miasto szuka inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował roboty w trakcie budowy przejścia dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową, w ciągu ul. Lotniczej w Elblągu. Inwestycja jest związana z budową wiaduktu, który skomunikuje osiedle Zatorze z centrum Elbląga.

Budowa wiaduktu na Zatorze to inwestycja, z którą łączy się szereg innych zadań, m.in. budowa nowych dróg dojazdowych na ulicach Skrzydlatej i Lotniczej, przebudowa skrzyżowania w Alei Grunwaldzkiej czy budowa przejścia dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową. Na te ostatnie zadanie miasto szuka już inżyniera kontraktu, czyli osoby, która będzie zarządzać i nadzorować tę inwestycję.

Budowa przejścia dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową nr 204 w ciągu ul. Lotniczej w Elblągu, miasto planuje realizować przy współudziale środków z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

— Finansowy udział PKP PLK S.A. w inwestycji polegać będzie na współfinansowaniu projektu w zakresie robót budowlanych w wysokości 1,5 mln zł netto — czytamy w specyfikacji zamówienia.

Na zakres prac objętych współfinansowaniem przez PKP PLK S.A. będą się składać prace ziemne pod konstrukcją tunelu, wykonanie płyty fundamentowej żelbetowej wraz z palami, wykonaniem izolacji, ramowej żelbetowej konstrukcji tunelu wraz z wykonaniem izolacji, a także likwidacja przejazdu drogowego kategorii A przez linię kolejową (m.in. demontaż i ponowna zabudowa istniejącej nawierzchni, rozbiórka i ponowny montaż konstrukcji torowiska kolejowego, demontaż urządzeń srk).

— W przypadku gdy rzeczywista wartość tych robót przekroczy 1,5 mln zł netto, różnicę kosztów tego zakresu robót poniesie Miasto — zaznaczono w dokumencie.

Budowa przejścia dla pieszych i rowerzystów pod linią kolejową w ul. Lotniczej zakłada zaś budowę tunelu o konstrukcji żelbetowej pod linią kolejową, przebudowę układu drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie tunelu, likwidację istniejącego przejazdu kolejowego, rozbiórkę i odtworzenie nawierzchni torowej oraz budowę i przebudowę sieci (kanalizacyjnej, wodociągowej, gazowej, teletechnicznej, elektroenergetycznej oraz oświetlenia ulicznego).
Przewidywany termin rozpoczęcia robót budowlanych to trzeci kwartał 2018 roku.
as
Czytaj e-wydanie

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB