Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Nasza dziennikarka z wyróżnieniem w konkursie Local Press

2018-03-15 13:04:42 (ost. akt: 2018-03-15 13:10:28)
Anna Dawid podczas wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie

Anna Dawid podczas wręczenia nagród na Zamku Królewskim w Warszawie

Anna Dawid, nasza redakcyjna koleżanka, została doceniona przez jury ogólnopolskiego konkursu Local Press 2017, organizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Gratulujemy!

Czytaj e-wydanie Jury ogólnopolskiego konkursu Local Press doceniło wywiad Anny Dawid z elblążanką Anettą Szczepińską pod tytułem „Jej walka z rakiem poruszyła serca ludzi z całej Polski”, który opublikowaliśmy 13 stycznia 2017 r. Artykuł naszej redakcyjnej koleżanki znalazł się w piątce nominowanych przez jury do nagrody głównej w kategorii wywiad i inne gatunki publicystyczne (zgłoszono ponad 100 wywiadów).

Anetta Szczepińska jest 42-letnią elblążanką i mamą 13-letniego Nikodema. Gdy zdiagnozowano u niej raka piersi założyła blog „Nowotwór-czo”, na którym opisuje walkę z chorobą. Błyskawicznie zyskał on popularność w sieci.
— Niezwykle poruszyła mnie historii Anetty, zwykłej i zarazem nadzwyczajnej dziewczyny, która mierzy się z ciężarem ponad ludzkie siły. Umierają jej bliscy, w tym pięciomiesięczna córka Wiktoria. Sama opiekuje się nieuleczalnie chorym synem i jakby tego wszystkiego było mało dochodzi nagle nowotwór piersi — mówi Anna Dawid. — I ta filigranowa kobietka znajduje w sobie tyle siły, by założyć bloga, opisywać na nim swoją chorobę, targające ją emocje i pomagać innym chorym kobietom — dodaje.

Konkurs Local Press ogłaszany jest przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, od 2008 r. Jury, nominując zgłoszone materiały do nagrody, kieruje się: wybitnymi walorami warsztatowymi, znaczeniem materiału dla opinii publicznej, ciekawym, indywidualnym charakterem materiału i zachowaniem standardów etycznych dziennikarstwa. Prace oceniają dziennikarze z mediów ogólnopolskich i regionalnych z dużym dorobkiem zawodowym. W tym roku jury przewodniczył wybitny reportażysta Mariusz Szczygieł. W skład jury Local Press 2017 weszli: Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”, Elżbieta Turlej, dziennikarka tygodnika „Newsweek”, Andrzej Grygiel fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej, Marzanna Zielińska reporterka TVN Łódź oraz Andrzej Poczobut dziennikarz i publicysta, korespondent „Gazety Wyborczej” z Białorusi. Wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie odbyło się 15 marca na Zamku Królewskim w Warszawie.

— Nominacja w konkursie, to dla mnie miła niespodzianka i zarazem największe dotychczasowe zawodowe wyróżnienie. Myślę jednak, że najważniejsze jest to, że mogłam pokazać szerszemu gronu taką osobę, jak Anetta. Zapewne będzie ona inspiracją dla wielu walczących z nowotworem kobiet, co zresztą pokazuje popularność jej bloga — mówi Ania.

W naszej redakcji Ania pracuje od dziewięciu lat. W ubiegłym roku za cykl reportaży społecznych otrzymała nagrodę główną w konkursie im. Seweryna Pieniężnego, organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Prywatnie jest miłośniczką nordic walking, roweru oraz podróży.
Naszej redakcyjnej koleżance serdecznie gratulujemy!
Redakcja

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB