Olimpia wygrała ze Stalą. Daniel obronił rzut karny!

2018-03-31 16:53:04(ost. akt: 2018-03-31 19:04:06)

Po golu Krzysztofa Niburskiego piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg pokonali w sobotę na wyjeździe Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0). Bohaterem spotkania był również bramkarz elblążan Wojciech Daniel, który w 62. min obronił strzał Adriana Dziubińskiego z rzutu karnego!
STAL STALOWA WOLA — OLIMPIA ELBLĄG 0:1 (0:1)
0:1 — Niburski (28); czerwona kartka: Zalepa (Stal); żółte kartki: Hirsky, Żyliński (Stal), Filipczyk, Bojas, Kołosow (Olimpia)
Olimpia: Daniel — Balewski, Lewandowski, Wenger, Filipczyk, Lisiecki (60 Kołosow), Ressel (19 Danowski), Niburski, Bojas, Szołtys (60 Szmydt), Kurbiel (82 Korkliniewski)

Jedyny gol w tym meczu padł w 28. min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w środkowej strefie boiska Krzysztof Niburski w polu karnym wykorzystał gapiostwo obrońców Stali, opanował piłkę i posłał ją do siatki.

Gospodarze po stracie bramki ruszyli do ataku prawie całym zespołem. Jednak do końca pierwszej połowy nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji. A goście, gdy tylko nadarzała się okazja, szukali okazji do zdobycia drugiego gola w szybkim kontrataku.

W drugiej połowie przez prawie 30 minut gra toczyła się przeważnie na połowie gości. Od utraty bramki ratowały ich świetne interwencje Wojciecha Daniela. W 49. min po akcji lewą stroną boiska w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Dziubiński, który przed sobą miał już tylko bramkarza Olimpii - ten zdołał jednak obronić strzał piłkarza Stali z około 11 metrów. Za chwilę Daniel ponownie musiał interweniować tym razem głową strzelał Grzegorz Janiszewski po rzucie rożnym.

Interwencję meczu Daniel zaliczył w 62. min. Sędzia uznał, że w polu karnym Michał Balewski faulował Bartosza Sobotkę i podyktował rzut karny. Bramkarz Olimpii ponownie stanął na wysokości zadania i obronił strzał Dziubińskiego z 11 metrów.

Ostatni kwadrans Stal grała w „dziesiątkę”, po tym jak sędzia ukarał czerwoną kartką Sebastiana Zalepę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Krzysztofie Niburskim. Gospodarze już nie zdołali poważniej zagrozić bramce elblążan.