Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Młodzież Olimpii Elbląg w akcji. Tak zagra w ten weekend

2018-04-06 11:33:22 (ost. akt: 2018-04-06 11:50:35)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Prezentujemy weekendowy rozkład meczów z udziałem młodych piłkarzy z Akademii Olimpii Elbląg.

>>> Junior U-19
Drużyna, prowadzona przez Włodzimierza Obrębskiego, dopiero rozpoczyna rywalizację w lidze wojewódzkiej juniora starszego. W niedzielę (08.04) na boisku przy ul. Skrzydlatej zmierzy się z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie (godz. 16). Olimpia po rundzie jesiennej ma tyle samo punktów co ich rywal i zajmuje z nim pierwsze miejsce w tabeli. Więc gra będzie toczyła się o prymat w tej lidze, który daje prawo gry o awans w barażach do Centralnej Ligi Juniorów U-19.

>>> Junior młodszy U-17
W tych rozgrywkach na najwyższym szczeblu w województwie, w tzw. ekstraklasie, występuje osiem zespołów, w tym dwa Olimpii Elbląg. Młodzi piłkarze z rocz. 2001 grają jako Olimpia, a z rocz. 2002 jako Olimpia II.
W najbliższą niedzielę (08.04) o godz. 14 na boisku przy ul. Skrzydlatej pierwszy zespół zmierzy się z Naki Olsztyn. To także będzie mecz o prymat w tej lidze.
Wygranie ligi daje możliwość udziału w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17, którą niestety ostatnio przegraliśmy z ŁKS Łódź.
Drużyna z Olsztyna to spadkowicz z CLJ, który chce wrócić na wyższy poziom rozgrywek, więc mecz zapowiada się bardzo ciekawie.
Druga drużyna Olimpii (rocz. 2002) zmierzy się w derbach Elbląga z Concordią - także na boisku przy ul. Skrzydlatej o godz. 18.

>>> Trampkarz U-15
W tej kategorii wiekowej rywalizują młodzi zawodnicy z rocz. 2003 i 2004. Olimpia ma w tych rozgrywkach dwie drużyny. Pierwsza rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów U-15 i całkiem dobrze radzi sobie w rywalizacji z najlepszymi w Polsce. Dwa zwycięstwa i dwie porażki dają miejsce w połowie tabeli po czterech kolejkach.
Druga drużyna Olimpii w tej kat. wiekowej podejmie w niedziele o godz. 12 zespół Naki Olsztyn na boisku przy ul. Skrzydlatej.

>>> Młodzik
Olimpię w rozgrywkach tej kategorii wiekowej reprezentują aż trzy drużyny. Jedna występuje w ekstraklasie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszej kolejce wygrała z Concordią Elbląg 1:0. W sobotę (7.04) zmierzy się z Motorem Lubawa na boisku przy ul. Skrzydlatej (godz. 13).
Dwie kolejne drużyny Olimpii występują w I lidze. Zagrają w piątek (6.04) na wyjazdach w Kadynach i Pasłęku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB