Olimpia Elbląg przegrała z GKS Jastrzębie 0:1. Tak elblążanie stracili bramkę [film, zdjęcia]

2018-04-07 17:00:00(ost. akt: 2018-04-07 23:58:49)

Piłkarze Olimpii Elbląg przegrali w sobotę na własnym stadionie z liderem GKS Jastrzębie 0:1. Jedyny gol padł w 78 minucie, a jego autorem był Daniel Szczepan.
0:1 — Szczepan (78)
Olimpia: Daniel - Balewski, Lewandowski, Wenger, Filipczyk, Stępień, Lisiecki, Niburski, Szołtys (67 Danowski), Kołosow, Kurbiel (74 Szmydt)

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Trener Olimpii Adam Boros został wyróżniony przez władze Elbląga i klubu za to, że po raz 150. poprowadził elbląską drużynę jako szkoleniowiec. Miało to miejsce w Koszalinie przeciwko Gwardii.

Mecz dwóch czołowych II-ligowców w Elblągu wzbudził spore zainteresowanie kibiców. Na trybunach stadionu przy ul. Agrykola obejrzało to spotkanie ponad tysiąc osób, w tym blisko 100-osobowa grupa kibiców z Jastrzębia.

To był pierwszy tej wiosny występ Olimpii przed własną publicznością. W marcu na swoim obiekcie miała podejmować MKS Kluczbork i Błękitnymi Stargard, ale oba te spotkania ze względu na zimę oraz na stan boiska zostały odwołane.

Apetyty elbląskich kibiców były spore, bo wcześniej żółto-biało-niebiescy w dwóch spotkaniach wyjazdowych zdobyli komplet punktów, pokonując Gwardię Koszalin 5:1 i Stal Stalowa Wola 1:0. W sobotę jednak poprzeczka była zawieszona dużo wyżej, bo do Elbląga przyjechał zmierzający do I ligi lider GKS Jastrzębie. Na dodatek gospodarze musieli sobie radzić bez Jakuba Bojasa, który odpoczywał za kartki. Do składu wrócił za to po wyleczeniu kontuzji Radosław Stępień.

Kibice obejrzeli w Elblągu mecz walki, ale groźnych sytuacji z obu stron było niewiele. Już w 9. min po błędzie elblążan w środkowej strefie boiska groźnie zaatakowali goście. Na miejscu był Wojciech Daniel. W rewanżu pięć minut później Anton Kołosow pobiegł lewą stroną boiska, dośrodkował, ale Piotr Kurbiel nie zdążył zamknąć akcji. Kwadrans później po trójkowej akcji z udziałem Kurbiela, Pawła Szołtysa i Kołosowa, ten ostatni strzelał głową, jednak niecelnie.

Druga połowa rozpoczęła się obiecująco. W 48. min Rafał Lisiecki zagrał w tempo do Eryka Filipczyka, ten wbiegł w pole karne i zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała jednak obok bramki.

GKS blisko zdobycia gola był w 52. min. Daniel Szczepan strzelał z pola bramkowego, jednak na miejscu był bramkarz Olimpii. W 78. min goście zadali decydujący cios. Po akcji prawą strona boiska piłka trafiła w pole karne pod nogi Szczepana, a ten precyzyjnym strzałem po długim rogu zdobył gola i tym samym zapewnił liderowi trzy punkty.

Gwardia Koszalin — Siarka Tarnobrzeg 2:1
Legionovia Legionowo — GKS Bełchatów 2:2
Garbarnia Kraków — MKS Kluczbork 4:1
Radomiak Radom — Gryf Wejherowo 0:1
Wisła Puławy — Błękitni Stargard 1:3
ŁKS Łódź — Znicz Pruszków 0:2