Kram Start pokonał GTPR Gdynia i wrócił na podium [zdjęcia]

2018-04-08 19:51:29(ost. akt: 2018-04-09 08:46:13)

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg pokonały w niedzielę wieczorem GTPR Gdynia 30:24 i wróciły na trzecie miejsce w tabeli.
Kram Start: Szywerska, Powaga — Balsam 5, Choromańska, Świerczek, Waga 6, Jędrzejczyk, Dorsz 1, Kwiecińska 2, Kozimur 3, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 7, Stokłosa 2, Świerżewska 2, Yashchuk 2. Kary: 8 min
Najwięcej dla GTPR: Łabuda 9, Kozłowska 4, Janiszewska 3. Kary: 6 min

Dla Kram Startu niedzielny pojedynek w Elblągu z GTPR Gdynia był niezwykle ważny. Drużyna Andrzeja Niewrzawa, by dalej liczyć się w walce o brązowy medal mistrzostw Polski, musiała wygrać z osłabionym i niżej sklasyfikowanym w tabeli zespołem z Gdyni. Stawka tego pojedynku była dla elblążanek tym większa, że zwycięstwo dawało im powrót na trzecie miejsce w tabeli.

Mecz w Elblągu lepiej rozpoczęły zawodniczki z Gdyni, które po pięciu minutach prowadziły 3:1. Gospodynie szybko jednak zaczęły odrabiać straty, a w 10. min po trafieniu Katarzyny Kozimur po raz pierwszy objęły prowadzenie (6:5). Od tego momentu elbląskie szczypiornistki zaczęły przejmować inicjatywę i zaczęła rosnąć ich przewaga. W 20. min po trafieniu Aleksandry Stokłosy i Aleksandry Kwiecińskiej było już 11:7 dla Kram Startu. W pierwszej połowie doskonałą partię rozgrywała elbląska bramkarka Sołomija Szywerska, która obroniła co najmniej dziesięć rzutów. A jej koleżanki w ataku starały się o to, by prowadzenie rosło. Do szatni elblążanki schodziły już z sześciobramkową przewagą. Mało prawdopodobne wydawało się, że mogą po przerwie roztrwonić taką przewagą.

W drugiej połowie gospodynie nie zwalniały tempa. W 40. min było już 23:13 dla nich i to było ich najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu. Rywalkom z Gdyni nie udało się już odwrócić losów tego spotkania i punkty zostały w Elblągu.