Dąb wiceliderem, wygrała też Polonia [okręgówka, 20. kolejka]

2018-04-15 12:48:41(ost. akt: 2018-04-15 12:56:42)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

To była udana sobota dla drużyn z naszego regionu występujących w klasie okręgowej. Piłkarze Dębu Kadyny pokonali Polonię Iłowo 3:0 i awansowali na drugie miejsce, dające grę w barażach o IV ligę. Wygrała również Polonia Pasłęk, która na własnym stadionie okazała się lepsza od rezerw Huraganu Morąg.
Zespoły z okręgówki w ten weekend rozgrywają mecze 20. kolejki. W grupie drugiej trwa zacięta rywalizacja o drugie miejsce w tabeli, które daje szansę na grę w barażach o wejście do IV ligi. Poza zasięgiem wszystkich drużyn jest Jeziorak Iława, który samodzielnie i to z dużą przewagą nad pozostałymi klubami, zmierza do bram na zaplecze III ligi.

W najciekawszym spotkaniu tej kolejki Delfin Rybno, prowadzony przez trenera Radosława Wasilewskiego, pokonał u siebie dotychczasowego wicelidera tabeli Olimpię Olsztynek 2:0, co można uznać za niespodziankę.

Potknięcie Olimpii wykorzystał Dąb Kadyny, który na trudnym terenie w Iłowie pokonał tamtejszą Polonię aż 3:0, chociaż do przerwy nie potrafił zdobyć gola. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Dariusza Tyburskiego awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Pierwsze zwycięstwo na wiosnę zanotowała Polonia Pasłęk pokonując Kaczkan Huragan II Morąg 2:1.

0:1 — Kuper (2), 1:1 — Konczewski (35), 2:1 — Kopycki (66)

0:1 — Mróz (58), 0:2 — Trejmak (78), 0:3 — Baran (85)