Prowadzili już 2:0, a zremisowali. Fatalne ostatnie minuty Concordii

2018-04-15 13:04:20(ost. akt: 2018-04-15 13:13:16)
ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W sobotnim meczu na własnym stadionie piłkarze IV-ligowej Concordii Elbląg prowadzili z Tęczą Biskupiec już 2:0. Goście zdołali jednak doprowadzić do remisu, strzelając oba gole w ostatnich minutach meczu.
1:0 — Edil (45), 2:0 — Konieczki (79), 2:1 — Andruszkiewicz (82), 2:2 — Kulpaka (90+3 karny)
Concordia: Gruszewski — Tomczuk, Lubiejewski, Misiak, Komuniewski (77 Konieczki), Edil, P. Pelc, Sawicki (84 Ciesielski), Rogoz, Domagała, Kozak (88 Kruk)
Tęcza: Przyborowski — Chyczewski (68 Andruszkiewicz), Kudan, Waląg, Kulpaka, Orzoł (71 Misior), Szypulski, Dzierbicki (68 Ocias), Żęgota, Bogdaniuk, Różowicz.

Przez cały mecz przeważali gospodarze. Nad rywalem górowali tak pod względem technicznym jak i zgraniem. Już po pierwszej części tego pojedynku powinni prowadzić 2-3 bramkami, ale doskonałych sytuacji nie potrafili wykorzystać Sebastian Lubiejewski oraz Sebastian Tomczuk. Tuż przed przerwą w polu karnym gości znalazł się Edil Barros i w zamieszaniu podbramkowym posłał piłkę do siatki.
Po przerwie nadal atakowali gospodarze. W 79. min przybywający zaledwie dwie minuty na boisku Jakub Konieczki po indywidualnej akcji strzałem z narożnika pola karnego podwyższył rezultat na 2:0.

Concordia, jakby pewna swego, zaczęła grać nonszalancko. Wykorzystała to Tęcza, która najpierw zdobyła kontaktowego gola po kardynalnym błędzie obrońców Concordii, a już w doliczonym czasie gry doprowadziła do remisu, wykorzystując rzut karny.