Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Nietypowa interwencja w centrum Elbląga. Borsuk utknął między garażami [zdjęcia]

2018-04-17 21:33:29 (ost. akt: 2018-04-17 21:45:00)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

To była nietypowa interwencja, ale zakończona sukcesem. Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach odebrał we wtorek wezwanie do zwierzęcia, które w Elblągu utknęło między dwoma garażami przy ul. Królewieckiej.

Nie tak dawno, bo w niedzielę (15.04) pisaliśmy o Ośrodku Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach. Ośrodek na co dzień niesie pomoc zwierzętom, które pozostawione same sobie na wolności nie miałyby szans na przeżycie. Pod troskliwą opieką Anny Kamińskiej dochodzą do siebie i wiele z nich z powrotem wraca na wolność. Tak było w minioną sobotę (14.04), kiedy ośrodek "opuściły": bocian Roland, dwa łabędzie i jeden myszołów (więcej tutaj).

We wtorek pani Ania z ośrodka została wezwana do Elbląga. Zaniepokojony pracownik II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Królewieckiej powiadomił ją o zwierzęciu, które utknęło między garażami. Okazało się, że tym zwierzęciem był ranny borsuk. Wystarczyła chwila, by zwierzę zostało uwolnione i trafiło do specjalnej klatki. Teraz w ośrodku w Jelonkach będzie miało szansę dojść do siebie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB