Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Argentyńskie rytmy w Elblągu!

2018-04-18 08:57:54 (ost. akt: 2018-04-18 11:22:13)

Autor zdjęcia: Darek Senkowski

Podobno "do tanga trzeba dwojga". Czy na pewno? Przeczy temu tercet, który w maju po raz kolejny zagra z Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Tango Attack wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną zabierze melomanów w podróż do Buenos Aires - miasta, które stanowi inspirację dla wielbicieli tanga na całym świecie. Dzięki temu słuchacze poznają wielokulturowy świat argentyńskiej stolicy. Wczują się w atmosferę roztańczonych i wypełnionych kolorowymi muralami portowych uliczek.

W repertuarze nie zabraknie największych przebojów tanga argentyńskiego (Cumparsita, El Choclo, Por una Cabeza). Pojawią się kompozycje Astora Piazzolii, jednej z najważniejszych postaci w historii tego gatunku (np. Muerte del Angel, Otono Porteno, Libertango) oraz utwory autorskie. Przewodnikami po meandrach południowoamerykańskiej muzyki będą wybitni instrumentaliści, łączący tradycję z nowoczesnymi eksperymentami brzmieniowymi.

Hadrian Filip Tąbecki (fortepian) to wszechstronnie uzdolniony kompozytor i aranżer. Współpracował m.in. z Michałem Bajorem, a jego utwory znalazły się na płytach Jose Cury, Jacka Bończyka oraz Mieczysława Szcześniaka. Piotr Malicki (gitara) wyspecjalizował się w grze w kameralnych składach. Fascynują go argentyńskie rytmy, co zaowocowała płytą Tango – moja miłość, nagraną wraz z Krzysztofem Jakowiczem. Z kolei Grzegorz Bożewicz (bandoneon) jest jednym z niewielu polskich wirtuozów instrumentu, który stanowił znak rozpoznawczy wspomnianego Piazzolli. Krytycy cenią go jako interpretatora muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej, francuskiej, a także barokowej i współczesnej.

Koncert "Muzyczna ofensywa w argentyńskich rytmach" odbędzie się 13 maja (godz. 18) w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Wykonawcy: Tango Attack w składzie: Grzegorz Bożewicz (bandoneon), Piotr Malicki (gitara), Hadrian Filip Tabęcki (fortepian), Elbląska Orkiestra Kameralna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB