Olimpia wygrała z Gryfem w Wejherowie

2018-04-25 18:49:38(ost. akt: 2018-04-26 06:42:34)

Po czterech meczach bez wygranej piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg zdobyli trzy punkty. Żółto-biało-niebiescy w środę pokonali na wyjeździe Gryf Wejherowo 3:1 w zaległym meczu 22. kolejki.
0:1 — Korkliniewski (29), 0:2 — Niburski (52), 1:2 — Ciarkowski (78), 1:3 — Kołosow (86)
Olimpia: Tułowiecki — Lewandowski, Wenger, Kolosov, Balewski, Korkliniewski, Kurbiel (77 Danowski), Stępień, Szołtys (46 Niburski), Kiełtyka (69. Lisiecki), Kop-Ostrowski (46 Filipczyk)

Ten mecz miał zostać rozegrany 18 marca, ale wówczas został odwołany ze względu na zły stan boiska. Gryf do środowego meczu z Olimpią wcześniej w drugiej rundzie nie poznał smaku porażki (pięć zwycięstw, dwa remisy). Z kolei żółto-biało-niebiescy jechali do Wejherowa, by przerwać serię czterech meczów bez zwycięstwa i by poprawić nastroje sobie i kibicom po ostatniej wysokiej porażce z ŁKS Łódź 0:5.

Olimpia prowadziła w 52. min już 2:0, ale gospodarze nie rezygnowali z walki. Jeszcze mocniej natarli po tym, jak Michał Ciarkowski strzelił kontaktowego gola. Piłkarze z Elbląga umiejętnie bronili korzystnego wyniku, a w ostatnich minutach podwyższyli prowadzenie po kontrze zakończonej przez Antona Kołosowa.

W innym zaległym meczu, który został rozegrany w środę, Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym stadionie Legionovię Legionowo 2:0 (1:0).