środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Strefa kibica w hali lodowiska. Są pierwsze szczegóły jej funkcjonowania

2018-04-27 09:47:18 (ost. akt: 2018-04-27 11:11:52)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W Elblągu podczas piłkarskiego mundialu w Rosji będzie działała strefa kibica, która powstanie w hali lodowiska Helena przy ul. Karowej. Mecze będzie tu mogło oglądać jednocześnie do dwóch tysięcy osób. Organizatorzy, oprócz transmisji meczów, planują także inne atrakcje dla kibiców.

Wielkimi krokami zbliżają się piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. Mundial rozpocznie się 14 czerwca, a w meczu otwarcia reprezentacja gospodarzy zmierzy się z Arabią Saudyjską (godz. 17). Tego samego dnia w Elblągu otwarta zostanie strefa kibica, która będzie zlokalizowana w hali lodowiska Helena przy ul. Karowej. Tutaj wspólnie z innymi kibicami będzie można przeżywać piłkarskie emocje. Jak szacują organizatorzy, w elbląskiej hali transmisję meczów z Rosji będzie mogło śledzić jednocześnie około dwóch tysięcy osób.

— W strefie kibica transmitowane będą prawie wszystkie mecze mundialu, poza kilkoma grupowymi, które pokrywają się godzinami. Strefa kibica będzie otwierana na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego meczu, a zamykana po ostatnim meczu danego dnia. Będzie można tutaj coś zjeść, napić się napojów lub piwa — zapowiada Adam Jocz, dyrektor departamentu promocji i kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Władze miasta rozważały różne lokalizacje dla strefy. W 2012 r. podczas piłkarskich mistrzostw Europy elblążanie mogli śledzić wspólnie mecze na pl. Jagiellończyka. Cztery lata później strefa kibica powstała na Wyspie Spichrzów nad rzeką Elbląg. Tym razem wybór padł na lodowisko przy ul. Karowej, które w tym czasie jest rozmrożone.

— W hali wszystko będzie pod kontrolą, a także uniezależniamy się od kaprysów pogody, np. deszcz nie sprzyja pobytowi na świeżym powietrzu — tłumaczy prezydent Elbląga Witold Wróblewski. — Zapraszam wszystkich elblążan, by w czasie mundialu odwiedzali strefę kibiców. Na pewno w strefie, wśród wielu kibiców, emocje będą większe niż podczas samotnego oglądania meczów w domu.

Jak zapowiada Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, w hali lodowiska przygotowane zostaną także atrakcje dla dzieci.
— Chcemy, żeby strefa miała charakter familijny. Stworzymy takie warunki na lodowisku, a obiekt nam na to pozwala, że będą strefy wydzielone również dla dzieci, gdzie będą się odbywały np. rozgrywki na piłkarzykach, różnego rodzaju gry, zabawy, konkursy — wyjaśnia.

W hali ustawiona zostanie również scena, na której pomiędzy meczami będą się odbywały koncerty. Także tutaj będą gościły wydarzenia ujęte w programie "Lata w formie".

Strefa, która będzie działała do końca mundialu, będzie kosztowała 120 tysięcy złotych. Jak zapowiada Adam Jocz, 80 procent tej kwoty zostanie sfinansowane przez sponsorów.

W MŚ wezmą udział 32 reprezentacje, w tym również Polski. Biało-czerwoni w pierwszej fazie turnieju zagrają w grupie H z: Senegalem (19.06, Moskwa), Kolumbią (24.06, Kazań) i Japonią (28.06, Wołgograd).
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB