Olimpia przegrała z Wartą w Poznaniu. Awans się oddala

2018-05-05 17:40:23(ost. akt: 2018-05-05 20:51:05)

Piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg przegrali w sobotę w Poznaniu z walczącą o awans Wartą 0:1. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, ale żółto-biało-niebieskim nie udało się wykorzystać ich osłabienia.
1:0 — Kita (3); czerwona kartka: Kita (Warta)
Olimpia: Tułowiecki — Lewandowski, Wenger, Balewski, Filipczyk, Korkliniewski, Stępień (74 Kurbiel), Lisiecki (63 Kiełtyka), Szmydt (89 Szołtys), Danowski (60 Niburski), Kołosow

Trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki to bilans gry piłkarzy II-ligowej Olimpii Elbląg w rundzie wiosennej. Taki dorobek pozwolił żółto-biało-niebieskim na to, by utrzymać się na piątej pozycji w tabeli, ale... W miniony weekend wszystkie zespoły, które wyprzedzają elblążan w tabeli, oprócz lidera z Jastrzębia, powiększyły swoją przewagę punktową. Olimpia jeszcze przed meczem z Wartą traciła do czwartego miejsca, dającego grę w barażach o I ligę, cztery punkty - teraz strata urosła do siedmiu. Droga do I ligi staje się coraz bardziej kręta...

W sobotę Warta pokonała Olimpię 1:0 i tym samym przerwała jej serię dziesięciu meczów na wyjeździe bez porażki oraz udanie zrewanżowała się za porażkę z pierwszej rundy w Elblągu 0:1. Trzeba przyznać, że elblążanie nie zawiesili poprzeczki zbyt wysoko. Jedynego gola w stolicy Wielkopolski stracili już na początku spotkania. W 3. min po prostopadłym, świetnym podaniu Artura Marciniaka w polu karnym znalazł się Przemysław Kita, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Kacprem Tułowieckim i posłał tuż obok niego piłkę do siatki.

W pierwszej połowie elbląskim obrońcom najbardziej życie uprzykrzał Jakub Kiełb. 24-letni piłkarz Warty szalał na lewej stronie boiska i później to po jego zagraniach było najgroźniej pod bramką żółto-biało-niebieskich. Tych sytuacji jednak nie było też zbyt wiele, bo czujnie spisywali się obrońcy Olimpii.
Gorzej było w ataku, bo tutaj gra gościom się nie kleiła. W pierwszej połowie nie stworzyli żadnej groźniejszej sytuacji pod bramką rywala. Nie lepiej było w drugiej połowie, mimo kolejnych zmian w składzie. Warty odnotowania był strzał Radosława Stępnia w 72. min, po którym świetnie interweniował bramkarz.

Ostatnie 10 minut Warta grała w dziesiątkę, bo po raz drugi żółtą kartką, a konsekwencji czerwoną, został ukarany Kita. Piłkarze Olimpii w ostatnich minutach atakowali dosłownie całym zespołem, bo przy rzucie wolnym do przodu poszedł także Tułowiecki, ale nie potrafili jednak doprowadzić do wyrównania.

Zespół z Poznania po sobotnim zwycięstwie awansował na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając ŁKS Łódź. Olimpia kolejny mecz rozegra już w najbliższą środę na własnym stadionie z Wisłą Puławy (godz. 17).