Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Te gwiazdy wystąpią na Dniach Elbląga

2018-05-10 08:59:08 (ost. akt: 2018-05-10 10:48:18)

Autor zdjęcia: arch. artystki

Margaret, Bracia, Sarsa, Coma, Marta Gałuszewska to gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznych Dni Elbląga. Wielkie świętowanie i zabawa odbędą się 22-24 czerwca.

Dni Elbląga 2018 potrwają od 22 do 24 czerwca. W tym roku, ze względu na odbywające się w tym czasie mistrzostwa świata w piłce nożnej, będą miały one wyjątkowy charakter.
— Powstanie strefa kibica, w której fani piłki nożnej będą mogli wspólnie oglądać mecze. Serdecznie zapraszam mieszkańców i gości, mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze — mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Koncerty gwiazd estrady odbędą się na Wyspie Spichrzów, część z imprez także na placu przed katedrą i Starym Mieście.
— Startujemy 22 czerwca o godz. 17 koncertami Marty Gałuszewskiej, o godz. 19 wystąpi Margaret. W międzyczasie na placu przed katedrą odbędzie się IX Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich. Na zakończenie pierwszego dnia, o godz. 20.30 na ulicy Stary Rynek zagra Katarzyna Moś z zespołem i Elbląską Orkiestrą Kameralną, pod batutą Marka Mosia — zapowiada Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Katarzyna Moś reprezentowała Polskę podczas konkursu Eurowizji w 2017 roku z utworem „Flashlight”.
— W jej wykonaniu usłyszymy w Elblągu m.in. utwory "Experience" i "Zatracam się" z płyty pt. "Inspination. Nie może zbraknąć też utworu Flashlight” — mówi Adam Jocz.

W sobotę, 23 czerwca, o godz 16. zagra Sarsa, o godz. 18 Bracia. Po koncercie Braci Cugowskich rozpocznie się raperska bitwa, wystąpi m.in. VNM, czyli raper Tomasz Lewandowski oraz DJ Zel, który do godz. 1 poprowadzi dyskotekę pod chmurką.

— W sobotę, oprócz wydarzeń artystycznych, będą też imprezy towarzyszące Dniom Elbląga, m.in zaprezentują się organizacje pozarządowe, odbędzie się gra miejska śladami legendy Północy. W niedzielę o godz. 16 na Wyspie Spichrzów zagra elbląski zespół Fumez, o godz. 18 zagra zespół Coma, potem zapraszamy wszystkich do strefy kibica na mecz Polska-Kolumbia — mówi Adam Jocz.

W strefie kibica transmitowane będą prawie wszystkie mecze mundialu, poza kilkoma grupowymi, które pokrywają się godzinami. Strefa kibica będzie otwierana na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego meczu, a zamykana po ostatnim meczu danego dnia. Będzie można tutaj coś zjeść, napić się napojów lub piwa

W sobotę, 23 czerwca, będziemy mogli zwiedzić Browar w Elblągu, który organizuje dzień otwarty. Również w sobotę będziemy mogli się przyjrzeć, jak produkowane są meble w Fabryce Mebli Wójcik przy ul. Żuławskiej.
Z budżetu miejskiego na tegoroczne Dni Elbląga przeznaczono 360 tys, resztę potrzebnej kwoty zapłacą sponsorzy.
daw

>>> DNI ELBLĄGA 2018
22 czerwca (piątek)
godz. 17 Marta Gałuszewska
godz. 19 Margaret
godz. 20.30 Kasia Moś z zespołem i Elbląska Orkiestra Kameralna

23 czerwca (sobota)
godz. 16 Sarsa
godz. 18 Bracia
godz. 20 Battle Elbląg Bitwa Freestyle
godz. 22 VNM oraz Liveband
godz. 23 DJ Zel

24 czerwca (niedziela)
godz. 16 Fumez
godz. 18 Coma

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JA #2498706 | 212.160.*.* 10 maj 2018 09:24

    piątek zapowiada się ekstra

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz