Olimpia przegrała w Radomiu

2018-05-13 19:55:08(ost. akt: 2018-05-13 20:00:04)

Piłkarze Olimpii Elbląg, którzy w ostatnich trzech kolejkach zdobyli dwa punkty, w niedzielę mieli poprawić ten bilans, ale ponownie załapali w Radomiu "zero".
1:0 — Rolnic (36), 2:0 — Mazan (42 karny), 3:0 — Wróbel (52), 4:0 — Szuprytowski (89)
Olimpia: Tułowiecki — Balewski, Wenger, Niburski, Kiełtyka (46 Bojas), Korkliniewski (46 Ressel) Stępień, Danowski, Filipczyk, Kurbiel (61 Szołtys), Kołosow (56 Szmydt)

Dla Olimpii był to mecz z gatunku tych za sześć punktów, bo elblążanie teoretycznie nie stracili jeszcze szans na grę w barażach o I ligę. Do niedzielnego pojedynku oba zespoły przystąpiły w nieco zmienionych składach, przy czym w Olimpii zabrakło w meczowej osiemnastce Tomasza Lewandowskiego.

Przed spotkaniem faworytem był jednak Radomiak, który na siedem rozegranych z Olimpią spotkań przed swoją publicznością nie przegrał żadnego, notując pięć zwycięstw i dwa remisy! Przez pierwsze 30 minut gra przeważnie toczyła się w środkowej strefie boiska, a groźniejsze sytuacje można było policzyć na palcach jednej ręki. W 18. min pierwszy strzał oddał zespół gospodarzy, kiedy to — po dośrodkowaniu Patryka Mikity — Damian Szuprytowski głową strzelił obok bramki.

W 30. min Olimpia wyprowadziła groźną kontrę, ale Krzysztof Niburski strzelił niecelnie. W 36. min zapanowała duża radość wśród kibiców gospodarzy. Podanie od Szuprytowskiego na wolne pole otrzymał Jakub Rolnic i lobując Kacpra Tułowieckiego, zdobył upragnioną bramkę dla swojego zespołu. A trzeba odnotować, że był to dopiero pierwszy strzał w światło bramki Olimpii... Jeszcze przed przerwą radomianie zdobyli kolejnego gola: w polu karnym faulowany był Patryk Mikita, a jedenastkę pewnie wykorzystał Peter Mazan.

Po przerwie podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego znów dali znać o sobie. W 48. min Matthieu Bomba trafił w słupek, a cztery minuty później Jakub Wróbel wykorzystał błąd obrony i będąc w sytuacji sam na sam z Tułowieckim, posłał po ziemi piłkę do siatki. Miejscowi nie spuszczali z tonu i dalej grali swoje. W 79. min Szuprytowski — który jeszcze jesienią grał w elbląskich barwach — wpadł w pole karne, ograł dwóch zawodników Olimpii i ze stoickim spokojem poprawił rezultat na 4:0 i tym samym ustalił wynik spotkania.

* Inne wyniki 31 kolejki: Rozwój Katowice — GKS Jastrzębie Zdrój 3:1 (2:0), Siarka Tarnobrzeg — Znicz Pruszków 3:1 (0:0), Wisła Puławy — Warta Poznań 0:2 (0:0), Gwardia Koszalin — Gryf Wejherowo 0:1 (0:0), MKS Kluczbork — GKS Bełchatów 1:0 (0:0), ROW Rybnik — Błękitni Stargard 2:3 (1:2) Legionovia Legionowo — Stal Stalowa Wola 0:3 (0:1), Garbarnia Kraków — ŁKS Łódź 2:1 (1:1).