Piątek, 16 kwietnia 2021. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Odliczanie dni do Biegu Piekarczyka. Prawie 800 osób na liście startowej

2018-05-18 11:54:14 (ost. akt: 2018-05-18 12:04:34)

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

Elbląg już 3 czerwca będzie gościł biegaczy z Polski i zagranicy, a wszystko za sprawą X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. Tradycyjnie na starcie staną dzieci, które pobiegną w Mini Biegu Piekarczyka - IV Enduro Kid. Przewidziana jest także klasyfikacja drużynowa oraz miast partnerskich.

Elbląski Bieg Piekarczyka z każdą kolejną edycją staje się coraz bardziej popularny wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Świadczyć o tym może liczba chętnych, których w każdej edycji przybywa. Oprócz biegu głównego tradycyjnie odbywają się także biegi towarzyszące. W tym roku na trasie ponownie zobaczymy dzieci, które wystartują w Mini Biegu Piekarczyka - IV Enduro Kid. Najmłodsi, w zależności od kategorii wiekowej, będą mieli do pokonania dystans od 50 do 600 metrów.

— To już ostatni moment, by zapisać swoją pociechę na Mini Bieg Piekarczyka — informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Wprawdzie zapisy przyjmowane są do 22 maja, ale na liście startowej dzieci pozostało już niewiele ponad 40 wolnych miejsc. Wpisowe w Mini Biegu Piekarczyka wynosi 10 złotych, a młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Piekarczyka, otrzymają na mecie okolicznościowy medal.

Do udziału w Biegu Piekarczyka organizatorzy zapraszają także drużyny. Dla nich prowadzona będzie odrębna klasyfikacja. Wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników, a zwycięży ta drużyn, której suma czasów będzie najmniejsza. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary. Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy nazwę zespołu oraz imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do 25 maja do godz. 23.59 na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: X Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka - klasyfikacja drużynowa. Członkiem drużyny może zostać osoba, która w terminie dokonała pełnej rejestracji.

— W biegu mogą wziąć udział drużyny reprezentujące firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe — wyjaśnia Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora MOSiR w Elblągu. — Drużyna może liczyć nieograniczoną ilość biegaczy, ale o jej wyniku i tak zdecyduje suma pięciu najlepszych zawodników. Pamiętajmy, że zgłoszenia zespołu dokonuje kierownik jednostki lub upoważniony przedstawiciel drużyny. W przypadku uzyskania jednakowych wyników przez więcej niż jedną drużynę, o miejscu w klasyfikacji końcowej zdecyduje czas najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach. Natomiast jeśli bieg ukończy mniej niż pięciu zawodników, drużyna nie zostanie sklasyfikowana.

Cały czas trwają także zapisy do biegu głównego. Na niespełna pięć dni przed zamknięciem list startowych licznik chętnych do udziału w biegu osiągnął 790 nazwisk. Ilość startujących zwiększa się niemal z godziny na godzinę, dlatego osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na udział, mają ostatnią szansę na 3 czerwca pobiec z Piekarczykiem. Przypomnijmy, że start biegu głównego zaplanowano na godz. 11. Zawodnicy wyruszą z ulicy Teatralnej (nieopodal Placu Jagiellończyka) i będę mieli do pokonania dwie pętle o długości 5 km. Trasa tegorocznego Biegu Piekarczyka posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB