Ósmy mecz bez zwycięstwa. Olimpia przegrała z Garbarnią 0:2 [zdjęcia]

2018-05-20 18:03:27(ost. akt: 2018-05-20 21:23:21)
Mecz z udziałem piłkarzy Olimpii Elbląg

Trwa kiepska seria piłkarzy Olimpii Elbląg. W niedzielę drużyna Adama Borosa przegrała na własnym stadionie z Garbarnią Kraków 0:2 i był to jej ósmy mecz z rzędu bez wygranej.
0:1 — Furtak (23), 0:2 — Wójcik (90+4)
Olimpia: Daniel — Wenger, Filipczyk, Niburski, Kołosow (66 Kurbiel), Korkliniewski, Kiełtyka, Danowski, Bojas (75 Szmydt), Szołtys (80 Lisiecki), Kołosow

Olimpia w niedzielnym meczu z Garbarnią, która wciąż ma szansę na zdobycie awansu do I ligi, musiała sobie radzić bez Radosława Stępnia, który odpoczywał za kartki. Szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich Adam Boros, chyba już z myślą o przyszłym sezonie, konsekwentnie ogrywa młodzieżowców. Tym razem w wyjściowym składzie znalazło się ich aż... sześciu. Dzięki gry młodzieżowców elbląski klub ma także szansę na nagrodę finansową w Pro Junior System PZPN.

Mecz mógł się wyśmienicie rozpocząć dla elblążan. W 4. min Michał Balewski dośrodkował w pole karne, a tam Paweł Szołtys z bliska przestrzelił głową. Za chwilę w dogodnej sytuacji znalazł się Jakub Bojas. Napastnik Olimpii z pola karnego przestrzelił nad poprzeczką.

Garbarnia pierwszy raz poważniej zaatakował w 20. min. Tomasz Ogar strzelał z pola karnego, bramkarz Wojciech Daniel nie dał się zaskoczyć. Zaledwie trzy minut później krakowianie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskoczył Łukasz Furtak i głową skierował ją do siatki.

To nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Olimpia i Garbarnia miały okazję, by strzelić gola. W 31. min Ogar z ośmiu metrów strzelił prosto w ręce bramkarza. Zaledwie trzy minuty później po kolejnym dośrodkowaniu Balewskiego groźnie zrobiło się w polu karnym gości. Anton Kołosow z pięciu metrów głową posłał piłkę nad poprzeczką.

Garbarnia w drugiej połowie nie zamierzała rezygnować z prób podwyższenia wyniku. Goście grali składniej, dokładniej, dłużej utrzymywali się przy piłce. Z kolei akcje gospodarzy zazwyczaj były rozbijane przed polem karnym. Żółto-biało-niebiescy nie mieli pomysłu na zdobycia gola.

Wynik spotkania został ustalony w doliczonym czasie gry. Filip Wójcik po indywidualnej akcji popisał się celnym strzałem z narożnika pola karnego. Garbarnia odniosła jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Z kolei dla Olimpii to był ósmy z rzędu mecz bez wygranej.