Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Chmura spalin za autobusem. Przerwana podróż pasażerów

2018-06-05 12:20:00 (ost. akt: 2018-06-05 12:34:05)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli autobus przewożący pasażerów. Jak tłumaczą, powodem była chmura spalin ciągnących się za pojazdem. Okazało się, że doszło do awarii.

Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali stan techniczny pojazdów ciężarowych oraz autobusów. W czterech przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W jednym z przypadków stan techniczny ciężarówki był tak zły, że policjant zatrzymał dowód rejestracyjny i zakazał dalszej jazdy.

Zatrzymano także dowód rejestracyjny w autobusie przewożącym pasażerów. Tu, jego awarię zauważył policjant ruchu drogowego, zawrócił i zatrzymał do kontroli.

— Autobus ciągnął za sobą chmurę spalin — mówi sierż szt. Maciej Krztoń. — Okazało się, że w silniku zerwał się jeden z pasków napędowych i doszło do wycieku oleju. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem autobusu w zatoce przystankowej oraz wezwaniem na miejsce pojazdu technicznego.

— Rekordzistą, jeżeli chodzi o stan techniczny, okazał się podnośnik na bazie samochodu ciężarowego Star. Emisja spalin, a właściwie emisja spalonego oleju oraz wycieki oleju, zdyskwalifikowały pojazd z dalszej jazdy. Co więcej, w tym przypadku brzegi opon były tak spękane, że groziło to ich rozerwaniem. Zatrzymano dowód rejestracyjny — informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policjanci ruchu drogowego kontrolują trzeźwość kierujących, posiadane uprawnienia a także określone przepisami wyposażenie pojazdu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. trol warmiński #2514056 | 83.9.*.* 5 cze 2018 20:34

    Czy ten star był stary?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rtt #2513897 | 87.205.*.* 5 cze 2018 15:39

    Od razu skontrolować stację diagnostyczną, gdzie ten Star przeszedł badania techniczne.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz