Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Jadą pierwsi mundialowi kibice. Na granicy wszystko gotowe

2018-06-15 14:10:44 (ost. akt: 2018-06-15 14:17:02)

Autor zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

W Kaliningradzie podczas piłkarskich mistrzostw świata odbędą się cztery mecze. Pierwszy już w sobotę (16.06), kiedy to zmierzą się tutaj Chorwacja z Nigerią. — Pierwsi kibice z Chorwacji zostali właśnie odprawieni na przejściu granicznym w Grzechotkach — poinformowali celnicy w piątek przed godz. 14.

— W sumie w Kaliningradzie odbędą się cztery mundialowe mecze. Jak wynika z naszych informacji na każdy z nich może przyjechać przez przejścia na polsko-rosyjskiej granicy ok. 5 tys. kibiców. Służba Celno-Skarbowa przygotowała się do tego okresu bardzo solidnie. Na granicy pojawiło się ponad 100 funkcjonariuszy więcej niż na co dzień, przygotowaliśmy specjalne rozwiązania i procedury do zastosowania w sytuacji gwałtownego spiętrzenia napływu podróżnych — informuje Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Jak dodaje, na razie kibice z Chorwacji pojawiają się pojedynczo. Są pełni optymizmu i bardzo przyjaźnie nastawieni do wszystkich. Swoją sympatię okazują też polskim funkcjonariuszom celnym.

Mecze na stadionie Arena Baltika w Kaliningradzie
16 czerwca: Chorwacja — Nigeria
22 czerwca: Serbia — Szwajcaria
25 czerwca: Hiszpania — Maroko
28 czerwca: Anglia — Belgia

Do Kaliningradu jadą m.in. trzej kibice ze Szwajcarii, którzy w podróż liczącą około 1800 km wybrali się zabytkowym traktorem. Odwiedzą także nasz region. Więcej o ich wyprawie: tutaj.

https://m.wm.pl/2018/06/orig/dsc-0961-473551.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB