Na koniec wakacji Elbląska Orkiestra Kameralna już dzisiaj zaprasza melomanów do udziału w muzycznej uczcie, okraszonej słowem i obrazem. 31 sierpnia, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, przypomni szlagiery, które wywarły największy wpływ na kinematografię XX wieku. Zrobi to w doborowym towarzystwie Stefana Gąsieńca, Sebastiana Perłowskiego i Tomasza Stockingera.
Orkiestra nie po raz pierwszy zmierzy się z repertuarem, który większość osób kojarzy z salą kinową. Tym razem elbląscy instrumentaliści zaprezentują utwory, które łączyły świat muzyki i świat filmu na przestrzeni kilku dekad. Najpierw, w rytmie tanga Por Una Cabeza z filmu "Zapach kobiety", odkryjemy historię pewnego niewidomego podpułkownika i jego młodego opiekuna. Później, za sprawą ragtime’u The Entertainer z filmu „Żądło”, przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych lat 30. i środowiska przedsiębiorczych złodziejaszków. Nie zabraknie także polskich akcentów – na scenie zabrzmią m.in. walce z filmów „Noce i dnie” i „Trędowata”.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!