Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach uroczyście podziękowali czworonożnemu przyjacielowi, który odszedł na zasłużoną emeryturę.
Po dziewięciu latach służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej pies o imieniu Fuks odszedł na zasłużoną emeryturę. Czworonożny przyjaciel od maja 2009 roku wspólnie ze swoim przewodnikiem chor. szt. SG Marcinem Kościug realizował zadania w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. Przez okres swojej służby był on w pracy 3140 dni i za każdym razem kiedy wychodził do służby cieszył się ogromnie. Dał się poznać nie tylko jako bardzo dobry pies służbowy o specjalności tropiącej, ale przede wszystkim jako prawdziwy przyjaciel. Wielokrotnie towarzyszył funkcjonariuszom z PSG w Grzechotkach w działaniach mających na celu promowanie Straży Granicznej oraz współpracę z ludnością pogranicza. Jego usposobienie, nienaganne posłuszeństwo i duża cierpliwość najbardziej widoczne były w trakcie spotkań z dziećmi.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!