Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Zabity tłuczkiem do mięsa... Morderstwo w bloku przy Tysiąclecia

2018-07-17 12:36:51 (ost. akt: 2018-07-17 16:36:55)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Dwadzieścia ciosów tłuczkiem do mięsa zadał Przemysław K. (35 lat) swojemu znajomemu, który odwiedził go w niedzielę. Mężczyzna przyznał się do czynu. Grozi mu nawet dożywocie.

W niedzielę, 15 lipca, Przemysława K. (35 lat), który mieszkał w jednym z bloków na ul. Tysiąclecia w Elblągu odwiedził znajomy.

— W trakcie tej wizyty między mężczyznami doszło do zatargu, który zakończył się tragedią. Przemysław K. co najmniej dwadzieścia razy, bo tak wynika z naszych ustaleń, uderzył tłuczkiem do mięsa swojego znajomego. Mężczyzna zmarł na miejscu — mówi Jarosław Żelazek, prokurator rejonowy w Elblągu.

We wtorek (17.05) przeprowadzono sekcję 38-latniej ofiary.
— `Sekcja tylko wzmocniła nasze wstępne ustalenia: ofiara zginęła od zadanych młotkiem cisów. Sprawca uderzał zarówno tępą, jak i ostrą, końcówką tłuczka — mówi prokurator Żelazek.

Przemysław K. został już przesłuchany w prokuraturze.
— Do czynu mężczyzna przyznaje się. Podaje jednak swoją wersję niedzielnych wydarzeń, której na tym etapie śledztwa nie będę ujawniał — dodaje prokurator Żelazek.

Prokuratura Rejonowa w Elblągu przedstawiła Przemysławowi K. zarzut z art. 148 Kodeksu Karnego, czyli o zabójstwo. Mężczyźnie grozić będzie od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

— Sporządzimy do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Warto dodać, że sprawca był przebadany alkomatem zaraz po zdarzeniu i był trzeźwy. Nie wykluczamy, że w grę może tutaj wchodzić zażywanie innych substancji psychoaktywnych, również w tym zakresie śledztwo trwa — mówi prokurator Żelazek.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. freak #2546360 | 78.88.*.* 31 lip 2018 10:53

    walić tego pajaca rozjebie szmatę wisi mi stówe

    ! - + odpowiedz na ten komentarz