Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Kto zajmie się remontem tramwajowej zajezdni?

2018-07-19 09:11:47 (ost. akt: 2018-07-19 13:06:51)
Zajezdnia tramwajowa w Elblągu

Zajezdnia tramwajowa w Elblągu

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Urząd Miasta w Elblągu ogłosił kolejny przetarg na modernizację zajezdni tramwajowej. Czy tym razem znajdzie się inwestor?

Zamówienie Urzędu Miasta w Elblągu obejmuje dwa zadania. W zajezdni wykonawca będzie musiał w miejsce starej hali zbudować nową halę postojową taboru tramwajowego, wybudować trakcję tramwajową i torowisko. Drugie zadanie to utworzenie węzła przesiadkowego w okolicach dworca.

Nowa infrastruktura tramwajowa ma być gotowa do końca stycznia 2020 r. Dofinansowanie z kasy Unii Europejskiej zostanie przeznaczone m.in. na remont zajezdni tramwajowej na ul. Browarnej.

Stara hala autobusowa stalowa zostanie rozebrana, a w jej miejsce powstanie nowa, przestronna hala dwunawowa. W jednej znajdą się pomieszczenia konserwacyjno-naprawcze, a w drugiej myjnia do mycia wagonów. Oprócz tego zostanie wybudowane nowe torowisko wraz z trakcją tramwajową na terenie zajezdni przy ul. Browarnej.

Prace będą wykonywane także na ul. Grunwaldzkiej, w okolicach Placu Dworcowego. Tutaj powstanie węzeł przesiadkowy, zostaną także przebudowane perony przystanków tramwajowych na wysokości dworca PKP i powstanie odcinek chodnika wraz ze ścieżką rowerową w Alei Grunwaldzkiej. Na peronach zostaną także zamontowane elementy małej architektury wraz z uzbrojeniem, obejmującej między innymi zakup i montaż tablic informacji pasażerskiej, biletomatów, gabloty informacyjnej, stojaków rowerowych, wiat pasażerskich i koszy na śmieci. Istniejące wiaty na pętli autobusowej zostaną za to doświetlone, co poprawi bezpieczeństwo pasażerów.
daw


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 1234 #2539620 | 88.156.*.* 19 lip 2018 16:25

  Zatrudnijcie sobie Grzymowicza to i zajezdnie wam nowa zrobi i tramwaje nowe kupi, ewentualnie może zabrać ze soba te z Olsztyna

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nOMAD #2539396 | 83.12.*.* 19 lip 2018 10:59

   Chętnie oddamy Wam Grzymowicza, jak zrobi Wam w Elblągu tramwaje to się nie pozbieracie

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Akcjat4 #2539348 | 109.241.*.* 19 lip 2018 10:06

   Do myjni wjedzie caly a wyjedzie szkielet. Tak go wymyje że się rozpadnie. Chyba reklamy trzymają ta całą kupę złomu w całości. W czasie ostatnich opadów na łeb leciała woda. Tragedia kto to wypuszcza na ulice, kto podbija stan techniczny? Pox

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz