Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Polonia Pasłęk wzmacnia się na nowy sezon

2018-07-20 14:52:27 (ost. akt: 2018-07-20 14:58:00)
Kamil Kopycki strzela pierwszą bramkę dla Polonii w sobotnim meczu

Kamil Kopycki strzela pierwszą bramkę dla Polonii w sobotnim meczu

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Za niecały miesiąc rozpocznie się nowy sezon w klasie okręgowej. Pierwsze mecze zostały zaplanowane na 11 sierpnia. Piłkarze Polonii Pasłęk wznowili już treningi i rozegrali pierwszy mecz kontrolny, w którym rozgromili Błękitnych Stare Pole 10:1.

Piłkarze Polonii Pasłęk mają za sobą pierwszy mecz kontrolny. W środę rozgromili na wyjeździe Błękitnych Stare Pole aż 10:1 (5:0).
— W tym momencie przygotowań pracujemy głównie nad motoryką, więc nie ma sensu rozprawiać na temat stylu gry. Wynik na pewno cieszy, bo przyjemniej się pracuje, zdobywając bramki — podsumował trener polonistów Piotr Zając.

Pasłęczanie trenują na obiektach własnych, pięć razy w tygodniu.
— Od przyszłego poniedziałku treningi będą lżejsze i ograniczymy ich ilość do trzech w tygodniu. Piłkarze więcej będą ćwiczyli z piłkami. Będą to przygotowania techniczno-szybkościowe — zapowiada trener Zając.

W letniej przerwie z Polonią pożegnał się tylko Adrian Zajączkowski (sprawy osobiste), ale za to udało się pozyskać pięciu zawodników. Są to: Jacek Czerniewski, Kamil Kuczkowski, Daniel Baran i Łukasz Laskowski (wcześniej występowali nawet w II i III lidze) oraz młodzieżowiec Jakub Konieczki (Concordia Elbląg).

— Naszym celem jest poprawienie lokaty z minionego sezonu (czwarte miejsce - red), a jeśli wszytko ułoży się po naszej myśli, to będziemy chcieli się włączyć o awans — ocenia trener Zając.

Jego drużyna ma zaplanowane jeszcze mecze kontrolne z Barkasem Tolkmicko (21.07) oraz Olimpią II Elbląg (25.07). Z kolei już 28 lipca zmierzy się w wojewódzkim Pucharze Polski z Victorią Rychliki. Zwycięzca tego spotkania w kolejnej rundzie trafi na lepszego z pojedynku Błękitni Orneta — Zatoka II Braniewo.
JK

• Błękitni Stare Pole — Polonia Pasłęk 1:10 (0:5)
Bramki dla Polonii: Błażewicz (9, 37), Baran (16, 42), Rosenau (36, karny), Konczewski (64), Szymański (72, 73, 87), Rogowski (83, karny)
Polonia: Łastówka — Laskowski (70 Bildziuk), Czerniawski, Rosenau, Olejniczak, Żukowski, Kuczkowski (65 Szymański), Augustyńczyk (46 Wiczyński), Błażewicz (46 Wiernicki), Kopycki (46 Konczewski), Baran (46 Konieczki)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB