Concordia zremisowała z Bałtykiem. Sprawdź wyniki innych sparingów

2018-07-22 11:57:43(ost. akt: 2018-07-22 12:02:14)
Mecz kontrolny z udziałem piłkarzy Concordii Elbląg

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Piłkarze IV-ligowej Concordii Elbląg zremisowali w sobotę w towarzyskim meczu z Bałtykiem Gdynia 0:0. Także drużyny z niższych lig sprawdzały formę w sparingach.
• Concordia Elbląg — Bałtyk Gdynia 0:0
Concordia: Kostrzewski (60 Spychalski) — Edil, Szawara, Kopeć, Lubiejewski, Tomczuk, P. Pelc, Bukacki, Skierkowski, Lenart, Malanowski. Grali jeszcze: Pasik, Michnowski, Sawicki, Rogoz, Vincius

Concordia w sobotę rozegrała pierwszy mecz kontrolny w Elblągu. Gospodarze do meczu przystąpili z sześcioma nowymi piłkarzami. Są to: Tomasz Szawara i Rafał Lenart (obaj Huragan Morąg), Radosław Bukacki (Kotwica Kołobrzeg), Sebastian Kopeć ( Polonia Poraj), Patrycjusz Malanowski (Błękitni Pasym) i Brazylijczyk Carlos Vincius. Jakby tego było mało w zespole Łukasza Nadolnego zagrał pomocnik Adam Skierkowski (Radunia Stężyca).

Pierwsza połowa mogła się podobać. Oba zespoły pokazały się z jak najlepszej strony, grając bardzo ofensywnie. Concordia miała swoje szanse na zmianę wyniku, ale dobrze w bramce gości spisywał się Marek Szulc. Tuż przed przerwą piłkę po strzale Malanowskiego w ostatniej chwili sparował na rzut rożny.
Po przerwie, w 49. min elblążanie wyprowadzili kontrę, po której strzał na bramkę z narożnika pola karnego oddał Sebastian Tomczuk. W tej sytuacji świetnie spisał się drugi testowany bramkarz gości Adrian Szady (Sokół Kleczew), który sparował piłkę na rzut rożny. W tej części meczu goście też mogli zdobyć 1-2 gole, ale na przeszkodzie stanął im 16-letni bramkarz elblążan Dawid Spychalski. Na pięć minut przed końcem Marcin Michnowski powinien umieścić piłkę w siatce. Mając przed sobą bramkarza gości z 7 metrów strzelił mu w nogi.

• Błękitni Orneta — Polonia Markusy 6:0 (3:0)
1:0 — Ziemianowicz (7), 2:0 — Malanowski (15), 3:0 — Dzierzkiewicz (45 karny), 4:0 — Ziemianowicz (55), 5:0 — Fabisiak (62), 6:0 — Ziemianowicz (86)

Spadkowicz z IV ligi nie miał litości dla beniaminka klasy okręgowej Polonią Markusy i wygrał z tym zespołem aż 6:0, przewyższając go pod każdym względem. W drużynie gospodarzy zagrali Paweł Przygocki oraz Łukasz Malanowski , którzy ostatnio występowali w Olimpii Olsztynek.

• Polonia Pasłęk — Barkas Tolkmicko 5:0 (2:0)
1:0 — Błażewicz (15), 2:0 — Kopycki (17), 3:0, 4:0 — Konczewski (57, 71), 5:0 — Wiernicki (82)

W letniej przerwie Polonia pozyskała pięciu zawodników. Są to; Jacek Czerniewski, Kamil Kuczkowski, Daniel Baran, Łukasz Laskowski (wcześniej występowali nawet w II i III lidze) oraz młodzieżowca Jakuba Konieczkę. W sobotę testowany był kolejny zawodnik Concordii Karol Kruk. Zwycięstwo drużyny Piotra Zająca było bezdyskusyjne, a mogła wygrać jeszcze wyżej.