Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Tu darmową pomoc znajdą bezdomni i uzależnieni

2018-07-23 15:49:21 (ost. akt: 2018-07-23 13:11:59)
Punkt doradczy dla mieści się w hotelowcu przy ul. Jaszczurczego

Punkt doradczy dla mieści się w hotelowcu przy ul. Jaszczurczego

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W Elblągu działa punkt doradczy dla osób uzależnionych, współuzależnionych, bezdomnych i potrzebujących. Otrzymają oni w nim bezpłatną pomoc

Punkt, który mieści się przy ul 17 (pok.27-28) to bezpłatna forma pomocy osobom będącym w kryzysie, realizowana przez Teen Challenge Chrześcijańską Misję Społeczną Oddział w Elblągu.

— Tu udzielana jest pomoc osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej: uzależnionym od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych, współuzależnionym, członkom ich rodzin, jak również bezdomnym. Świadczenie pomocy jest bezpłatne. Ma charakter poradnictwa i doradztwa. Jest skierowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku, borykających się z problemami wymienionymi na wstępie — informuje Teen Challenge.

Konsultacje odbywają się podczas indywidualnych spotkań. Punkt otwarty jest od poniedziałku do czwartku w godz. od 9 do 13. Jest również możliwość skorzystania z pomocy w punkcie w innym terminie, po uprzednim telefonicznym umówieniu się.

— Celem działalności punktu, jest udostępnienie właściwej oferty pomocowej: informacyjnej, edukacyjnej oraz motywującej do zmiany, wspartej doradztwem i towarzyszeniem konsultanta w podejmowaniu działań w kierunku wyjścia z uzależnienia, poddaniu się leczeniu odwykowemu, terapii, odnawianiu kontaktów z bliskimi — informuje Teen Challenge.

Telefony kontaktowe: 503-555-022, 530-516-972 oraz 603-257-997.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB