środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Pasłęcka Uczta Kultur Wschodu

2018-08-10 09:30:39 (ost. akt: 2018-08-10 09:31:06)
Pasłęcka Uczta Kultur Wschodu

Pasłęcka Uczta Kultur Wschodu

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Już 18 sierpnia odbędzie się Pasłęcka Uczta Kultur Wschodu. W wielokulturowym Pasłęku wzajemne relacje Polaków i Ukraińców budowane są już od wielu lat.

Pasłęcka Uczta Kultur Wschodnich, która w tym roku odbędzie się po raz 16., jest doskonałą okazją do prezentacji bogatej kultury ukraińskiej i cieszy się co roku dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości.

W poprzednich edycjach odbywały się między innymi pokazy i wystawy rękodzieła wschodniosłowiańskiego, prezentacja pieśni i tańców ukraińskich, prelekcje oraz koncerty. — Gwiazdą tegorocznej edycji będzie ukraiński zespół Szpylasti Kobzari, który na bandżo wykonuje autorskie pieśni, utwory instrumentalne, cover-y światowych hitów oraz ukraińskich pieśni ludowych we współczesnej, rockowej formie. Oprócz nich zagrają też grupy rodzime: Tuhaj Bej z Olsztyna, The Ukrainian Folk z Górowa Iławeckiego i Nadzieja z Zielonej Góry — mówi Iwanna Hnatiuk-Kazanowska ze Związku Ukraińców w Polsce, jednego z organizatorów wydarzenia.

Impreza w Parku Ekologicznym w Pasłęku rozpocznie się o godz. 15 warsztatami z rękodzieła wschodniosłowiańskiego.
W niedzielę (19.08) organizatorzy zapraszają około godz. 11.30 do cerkwi pw. Najświętszej Maryi Panny w Pasłęku. Tutaj odbędzie się prelekcja oraz wystawa ludowa sprowadzona specjalnie na tę okazję z węgorzewskiego Muzeum Etnograficznego. Po wernisażu dla gości raz jeszcze zagra zespół Szpylasti Kobzari.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Uhtuvheuth #2553598 | 93.105.*.* 11 sie 2018 04:49

    Super,będę !!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz