Olimpia przegrała z Ruchem w Chorzowie... Straciła bramkę w doliczonym czasie gry

2018-08-26 19:52:36(ost. akt: 2018-08-26 22:13:26)
Olimpia Elbląg

Piłkarze Olimpii Elbląg przegrali w niedzielę na wyjeździe z Ruchem Chorzów 0:1.
Ruch Chorzów — Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
1:0 — Kędziora (90+1, karny)
Olimpia: Kapłon — Sedlewski, Lewandowski, Wenger (81 Nowicki), Bogdanowicz, Korkliniewski, Ressel (65 Kuczałek), Bojas, Persona (90 Rynkowski), Kiełtyka, Kołosow (60 Szmydt)

Od początku meczu inicjatywę posiadali gospodarze, ale goście dobrze spisywali się w obronie i w efekcie do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Do wyróżniających się zawodników należał bramkarz elblążan, 16-letni Dawid Kapłon, który interweniował w porę i pewnie. Olimpia chyba najbliżej zdobycia gola była w 33. min. Na bramkę strzelał Jakub Bojas, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Wcześniej gorąco pod bramką chorzowian zrobiło się po błędzie ich bramkarza Kamila Lecha, blisko szczęścia był Tomasz Person, ale gospodarze zdołali wybić piłkę na róg.

W drugiej połowie niewiele zmieniło się w obrazie gry. Ruch atakował, a Olimpia umiejętnie się broniła, szukając okazji do zdobycia gola po kontrataku. Ruch dopiął swego w doliczonym czasie gry.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Elana Toruń — Górnik Łęczna 2:0, Widzew Łódź — Resovia Rzeszów 2:1, Siarka Tarnobrzeg — Stal Stalowa Wola 3:0, Skra Częstochowa — Rozwój Katowice 2:0, Błękitni Stargard — ROW 1964 Rybnik 1:1, Radomiak Radom — Znicz Pruszków 4:0, GKS Bełchatów — Olimpia Grudziądz 2:1, mecz Pogoń Siedlce — Gryf Wejherowo niedziela godz. 19.