środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Wielkie, taneczne emocje w Elblągu

2018-09-08 10:00:00 (ost. akt: 2018-09-08 10:03:27)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W połowie października do Elbląga przyjadą tancerze z całego świata. Po raz dziewiętnasty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup co roku odbywa się w Elblągu w październiku. Tegoroczna edycja została zaplanowana na 12-14 października. Elbląg w tych dniach zmieni się w taneczną stolicę Polski. Rywalizacja tancerzy będzie się odbywała w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135.

— Baltic Cup w tanecznym świecie jest marką, na którą konsekwentnie pracujemy od 19 lat — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid, które jest organizatorem turnieju. — Na turniej przyjeżdża wielu gości z różnych krajów. Są to zawodnicy, trenerzy, kibice oraz zaproszeni przez nas sędziowie i muszę powiedzieć, że miło mi, kiedy jako organizator, słyszę gratulacje. Cieszę się, że dobra opinia o Elblągu i tym turnieju idzie w świat.

Tegorocznemu turniejowi będzie towarzyszył 24. Polish Open Championship, w których udział mogą wziąć także pary spoza naszego kraju. Po raz pierwszy rozegrany zostanie turniej dla dzieci DSE Children European Grand Prix pod auspicjami Dance Sport Europe.

— Dance Sport Europe to europejska agenda Word Dance Sport Federation (WDSF) — wyjaśnia Antoni Czyżyk, który jest także wiceprezesem WDSF ds. Rozwoju. — Są to zawody stanowiące część ogólnoeuropejskiej serii wysokich rangą turniejów rankingowych skierowana do najlepszych par dziecięcych.

Dla widzów zgromadzonych na widowni podczas trzydniowego święta tańca oznacza to, że na parkiecie zobaczyć można utytułowane pary w każdej kategorii wiekowej. Tradycyjnie też, podczas gali wieczornej w sobotę i niedzielę, grać będzie znana z największych turniejów tańca na świecie Filharmonia Grodzieńska pod kierownictwem Borisa Myagkova. Nie zabraknie również pokazów artystycznych.

— Na nasz turniej przyjeżdżają najlepsi zawodnicy, bo tancerzy ocenia uznane w świecie tanecznym międzynarodowe jury — dodaje Antoni Czyżyk. — Podczas festiwalu odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Standard i Latin, w których startują najlepsze pary taneczne z kilkunastu krajów europejskich.

Warto dodać, że tej rangi turnieje, czyli world open w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym, mogą odbyć się w danym kraju tylko dwa.
Ruszyła już sprzedaż biletów na tegoroczny Baltic Cup.
— Do 7 października włącznie lub wyczerpania ilości promocyjnych, a te przygotowaliśmy w liczbie 500 sztuk, bilety kosztują 25 złotych od osoby — informują organizatorzy. — Promocja dotyczy tylko biletów kupowanych w kasie na miejscu.

Bilety można kupić w kasie Światowida przy pl. Jagiellończyka lub lub zarezerwować i kupić on-line na stronie internetowej www.balticcup.swiatowid.elblag.pl. Dostępne będą także podczas trwania Festiwalu w kasie hali przy al. Grunwaldzkiej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB