W Szopach powstaje nowa stacja uzdatniania wody. Pozwoli ona zmienić technologię poboru i czyszczenia wody na tym ujęciu, produkującego wodę dla Elbląga od lat 80. ubiegłego wieku.
Elbląg ma trzy podstawowe źródła wody. To tzw. ujęcia górne ze stacją uzdatniania wody Królewiecka, ujęcie Malborska oraz ujęcie Szopy oddalone siedem kilometrów na południe od Elbląga. Te ostatnie powstało jeszcze w latach 80. XX wieku.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!