Start pokonał mistrza Polski. Zwycięską bramkę rzuciły w ostatniej sekundzie! [zdjęcia]

2018-09-12 19:21:43(ost. akt: 2018-09-12 23:13:35)

Po niesamowitej końcówce meczu piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały w środę przed własną publicznością mistrza Polski, Perłę Lublin 21:20. Na przeprowadzenie ostatniej, decydującej akcji i zdobycie bramki miały zaledwie dziewięć sekund. I udało się im. Warto odnotować także świetny debiut w bramce 19-letniej Wiolety Pająk.
Start Elbląg — Perła Lublin 21:20 (9:11)
Start: Bałdyga, Pająk — Balsam 3, Choromańska, Świerczek 2, Jędrzejczyk 6, Tarczyluk, Kozimur 4, Trbović 1, Gadzina 3, Uścinowicz 1, Stapurewicz, Yashchuk 1

W bramce gospodyń zadebiutowała 19-letnia Wioleta Pająk, która zastąpiła kontuzjowaną Klaudię Powagę. Pająk ze swojego debiutu może być bardzo zadowolona.

W Elblągu kibice byli świadkami wyrównanego meczu. Tylko w pierwszej połowie na tablicy wyników sześciokrotnie pojawiał się remis. W międzyczasie Start prowadził już nawet dwiema bramkami 7:5 po dwóch trafieniach Aleksandry Jędrzejczyk. Ostatnie minuty pierwszej połowy lepiej wykorzystały jednak rywalki, które schodziły do szatni prowadząc 11:9.

Na początku drugiej połowy elbląskie szczypiornistki ambitnie starały się odrobić straty. W 37. min na tablicy wyników pojawił się remis 13:13, a także w kolejnych minutach 14:14, 15:15 i 16:16. Losy spotkania ważyły się do końcowej syreny. Start na 1,5 minut przed końcem doprowadził do remisu 20:20.

Perła kończyła mecz w osłabieniu, ale miała piłkę. Na wysokości zadania stanęła wówczas Pająk, która obroniła rzut z drugiej linii. Jej koleżanki miały jeszcze 9 sekund, by przeprowadzić akcję i zdobyć bramkę dającą zwycięstwo i trzy punkty. I zrobiły to, a zwycięstwo zapewniło im trafienie Katarzyny Kozimur dosłownie w ostatniej sekundzie! Takie mecze kibice pamiętają długo.