Obiecująca pierwsza połowa... Start jednak przegrał w Kobierzycach

2018-09-15 19:22:37(ost. akt: 2018-09-15 19:44:34)

Po pierwszej połowie prowadziły czterema bramkami, a mimo to zeszły z boiska pokonane. Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w sobotę na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce 23:21.
KPR Gminy Kobierzyce — Start Elbląg 23:21 (10:14)
Start: Pająk, Bałdyga — Świerczek 5, Choromańska 3, Jędrzejczyk 3, Uścinowicz 3, Balsam 2, Kozimur 2, Trbović 2, Yashchuk 1, Gadzina, Stapurewicz, Tarczyluk. Kary: 10 min
Najwięcej dla KPR: Mączka 6, Skalska 6, Jakubowska 4, Wiertelak 4. Kary: 6 min

W pierwszych 20 minutach czterokrotnie na tablicy wyników pojawiał się remis (1:1, 2:2, 7:7, 8:8). Ostatnie minuty pierwszej połowy lepiej rozegrały szczypiornistki Startu, które po golach Aleksandry Jędrzejczyk, Justyny Świerczek (dwóch), Barbary Choromańskiej (dwóch) i Tatjany Trbović schodziły do szatni prowadząc aż czterema bramkami.

Gospodynie nie zrezygnowały z walki. Od początku drugiej połowy powoli odrabiały straty. W 41. min był remis 16:16. Do końcowej syreny trwała zażarta walka, w której jednak nie brakowało błędów. Jeszcze w 54. min był remis 21:21. W ostatnich pięciu minutach kibice obejrzeli zaledwie dwie bramki - obie dla KPR, który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo.