Niespodzianki nie było. Start przegrał z liderem [zdjęcia]

2018-09-19 19:17:47(ost. akt: 2018-09-19 22:57:25)

Nie było niespodzianki w Elblągu. Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w środę przed własną publicznością z prowadzącym w tabeli Zagłębiem Lubin 16:23. Drużyna z Dolnego Śląska ma na koncie same zwycięstwa.
START ELBLĄG - ZAGŁĘBIE LUBIN 16:23 (8:14)

W środowym meczu szczypiornistki Startu tylko raz prowadziły. Zaraz na początku spotkania po trafieniu Hanny Yashchuk było 1:0. Odpowiedź Zagłębia była szybka, za chwilę był już remis 1:1, a po 10 minutach lider z Lubina prowadził 6:3. Gospodynie walczył ambitnie, udało im się nawet zbliżyć na jedną bramkę (5:6 w 15. min), jednak doświadczenie rywalek wzięło górę. Do szatni schodziły prowadząc już sześcioma bramkami.

W drugiej połowie Startowi nie udało się odwrócić losów tej rywalizacji. Zagłębie trzykrotnie prowadziło już nawet ośmioma bramkami (17:9, 18:10, 22:14), ale w ostatnich minutach elblążankom udało się trochę zmniejszyć rozmiary porażki.