środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Takie centrum powstanie przy Żuławskiej. Kolejna inwestycja Mebli Wójcik

2018-09-20 13:31:22 (ost. akt: 2018-09-20 14:11:29)
Wizualizacja Centrum Dystrybucyjnego w Elblągu

Wizualizacja Centrum Dystrybucyjnego w Elblągu

Autor zdjęcia: arch. Mebli Wójcik

Przy ul. Żuławskiej w Elblągu powstanie nowe centrum dystrybucyjne firmy Mebli Wójcik. Na jego terenie wybudowany zostanie magazyn o powierzchni 25 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja ma ruszyć w tym miesiącu i zakończyć w połowie przyszłego roku.

Nowe Centrum Dystrybucyjne ma powstać w sąsiedztwie fabryki „Żuławskiej” przy trasie szybkiego ruchu Gdańsk - Warszawa (S7). Celem nowej inwestycji jest m.in. podniesienie jakości oraz zapewnienie terminowości dostaw do odbiorców.

Obecnie spółka Meble Wójcik jest właścicielem trzech zakładów produkcyjnych w Elblągu: Fabryki Mebli Stolpłyt, Wójcik Fabryki Mebli i Żuławskiej Fabryki Mebli, w których codziennie produkuje się meble dystrybuowane na prawie 30 rynków z całego świata. To jeden z największych pracodawców w Elblągu.

Centrum przy ul. Żuławskiej powstanie na działce o powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych. Na tym terenie wybudowany zostanie m.in. magazyn wysokiego składowania o powierzchni 24 tys. m kwadratowych, zaplecze socjalne dla pracowników, pomieszczenia biurowe oraz parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych.

— Warto podkreślić, że magazyn tej wielkości jest unikatową inwestycją w naszym regionie i będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów wykorzystujący w swoich procesach roboty, systemy wysokiego składowania palet, specjalistyczne wózki wysokiego składowania oraz indywidualizowane wózki kompletacji poziomej — mówi Ewelina Wójcik, dyrektor ds. marketingu marki Meble Wójcik.

Prace budowlane przy ul. Żuławskiej mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na połowę przyszłego roku.
— Stworzenie nowego Centrum Dystrybucji jest kolejnym krokiem w realizacji strategii dynamicznego rozwoju spółki oraz zwiększenia elastyczności serwisu dla naszych klientów — mówi Ewelina Wójcik.

Przypomnijmy, że działalność Mebli Wójcik doceniły w tym roku władze samorządowe województwa. Podczas organizowanego w Olsztynie II Kongresu Przyszłości elbląska firma została uhonorowana tytułem Filar Gospodarki. Nagrodę z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina odebrała Irena Minkiewicz z zarządu Mebli Wójcik.

— To duże, cenne wyróżnienie dla naszej firmy. Zatrudniamy prawie 1400 pracowników i dalej stawiamy na intensywny rozwój. W tej chwili przystępujemy do nowych inwestycji. Przymierzamy się do budowy centrum logistycznego, a to na pewno oznacza nowe miejsca pracy w Elblągu — mówiła wówczas „Dziennikowi Elbląskiemu”.
akt

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kpiarz #2584952 | 86.29.*.* 21 wrz 2018 00:23

    systemy wysokiego składowania palet, specjalistyczne wózki wysokiego składowania oraz indywidualizowane wózki kompletacji poziomej - bardzo ciekawe, bardzo

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Krax #2584510 | 83.20.*.* 20 wrz 2018 13:41

    Prace sie rozpoczną w połowie wrzesnia .Ale w którym roku?Chyba nie w tym skoro mamy juz 3 dekadę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)