Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Chcą być w pierwszej szóstce. Siatkarki Truso rozpoczynają nowy sezon

2018-09-29 10:00:00 (ost. akt: 2018-09-28 22:06:13)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Walka o miejsce wśród sześciu najlepszych drużyn. Taki cel stawiają przed sobą siatkarki II-ligowej Energi Truso Elbląg, które sobotę rozpoczynają nowy sezon. Na inaugurację zagrają na wyjeździe z APS Rumia w Wejherowie.

W nowym sezonie w II lidze siatkarek wystartuje 46 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Truso Elbląg będzie rywalizowało w grupie A razem z zespołami z woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, wielkopolskiego.

— To będzie dla nas kolejny trudny sezon i spore wyzwanie — ocenia szkoleniowiec elbląskich siatkarek Andrzej Jewniewicz. — W naszej grupie jest kilka zespołów, które będą chciały walczyć o I ligę. Do nich zaliczam: Spójnię Stargard, Gedanię Gdańsk oraz Politechnikę Poznań. Silnym zespołem może okazać się również Pałac II Bydgoszcz, który ma w składzie kilka reprezentantek kraju w kategoriach młodzieżowych. Jeżeli chodzi o nas, to jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i chcemy włączyć się do walki o miejsce w pierwszej szóstce.

Przygotowania do nowego sezonu siatkarki Truso rozpoczęły 6 sierpnia. Pod koniec miesiąca wyjechały na ośmiodniowe zgrupowanie w Szczecinku.

— Po powrocie do Elbląga dziewczyny otrzymały kilka dni wolnego. Treningi wznowiliśmy 1 września. Ćwiczyliśmy w hali III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Browarnej. Dziękujemy za pomoc pani dyrektor, Beacie Orzech — dodaje trener Jewniewicz. — W hali przy ul. Robotniczej czujemy się bardzo dobrze i cieszymy się, że właśnie tutaj będziemy rozgrywali ligowe mecze w Elblągu.

Trenerzy Andrzej Jewniewicz i Wojciech Samulewski mają do dyspozycji 17 zawodniczek, w tym sześć seniorek, osiem juniorek, dwie kadetki oraz jedną młodziczkę. Po roku przerwy do zespołu powróciły rutynowane zawodniczki, które grały już w II lidze: Katarzyna Szostak (środkowa), Agnieszka Kowalczyk (libero), Paulina Markowicz (rozgrywająca) oraz Izabella Wąsik (przyjmująca). Do Truso dołączyła także pozyskana latem z SMS Ostróda rozgrywająca Aleksandra Czyjak. Na dalsze reprezentowanie barw elbląskiego klubu zdecydowała się Natalia Dąbrowska (Orzeł Malbork).

We wrześniu elbląskie siatkarki rozegrały kilka spotkań kontrolnych. Dwukrotnie miały okazję zmierzyć się z II-ligowym Chemikiem Olsztyn (1:3, 3:1), Gedanią Gdańsk (0:3) oraz w ubiegłym tygodniu z APS Rumia (4:0).

Na inaugurację ligi siatkarki Truso zagrają w sobotę na wyjeździe z APS Rumia w Wejherowie.
— Jesteśmy faworytem, więc zrobimy wszystko, żeby wrócić do Elbląga z trzema punktami i tym samym dobrze wejść w nowy sezon — stwierdza trener Jewniewicz.
Ten rok jest dla niego szczególny, bo obchodzi 40-lecie pracy trenerskiej. Wcześniej był związany z takimi klubami jak: E.Leclerc Orzeł Elbląg, Czarni Słupsk, Chemik Police i Piast Szczecin.
JK

Kadra Energa Truso
Katarzyna Szostak, Izabella Wąsik, Paulina Markowicz, Agnieszka Kowalczyk, Aleksandra Frąckiewicz, Aleksandra Czyjak, Adrianna Dziąbowska, Wiktoria Florek, Gaja Mackiewicz, Martyna Mierkowska, Julia Socha, Kamila Skowrońska, Natalia Dąbrowska, Julia Głowacka, Zuzanna Łatyszewska, Martyna Tarmasewicz, Edyta Fiedorowicz

Mecze 1. kolejki:
Spójnia Stargard — Pałac II Bydgoszcz
UKŻPS Kościan — Enea Energetyk II Poznań
ZSMS Poznań — SMS Police
Forex Politechnika Poznań — Gedania Gdańsk
Akademia Piłki Siatkowej Rumia — Energa Truso Elbląg
pauzuje Orzeł Malbork

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zoltar #2591292 | 178.235.*.* 29 wrz 2018 20:55

    Mam nadzieję, że w tym sezonie"Gazeta" będzie relacjonowała wyniki osiągnięte przez siatkarki.W poprzednim sezonie nie było nic. Zapomniałem, że taka drużyna w ogóle istnieje.Regionalna gazeta nie podaje wyników sportowych drużyn z miasta , w którym ta "Gazeta" się ukazuje.Niepojęte!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz