Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Energa otwiera w Elblągu nowy oddział. Pracę znajdzie tu nawet 70 osób

2018-10-15 13:44:31 (ost. akt: 2018-10-15 13:58:53)
Mariusz Wdowczyk (pierwszy), prezes elbląskiego oddziału Energi Operator: — Widzimy w Elblągu i okolicach olbrzymi potencjał, zwłaszcza w kontekście przekopu Mierzei Wiślanej

Mariusz Wdowczyk (pierwszy), prezes elbląskiego oddziału Energi Operator: — Widzimy w Elblągu i okolicach olbrzymi potencjał, zwłaszcza w kontekście przekopu Mierzei Wiślanej

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Pracę znajdzie tu 70 osób, chociaż spółka nie wyklucza, że będzie potrzebowała znacznie więcej pracowników. W Elblągu rozpoczął działalność oddział spółki Energa-Operator. Jego siedziba znajduje się w budynku przy al. Piłsudskiego.

Powstanie oddziału Energa Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne w Elblągu było przede wszystkim podyktowane decyzjami biznesowymi.

— Wynika to z faktu, że widzimy tu olbrzymi potencjał, zwłaszcza w kontekście przekopu Mierzei Wiślanej. To na pewno bardzo dobrze nakręci gospodarkę i zapotrzebowanie na energię w tym rejonie. Oddział w Elblągu będzie to główny ośrodek decyzyjny spółki na całe województwo warmińsko-mazurskie — zapowiada Mariusz Wdowczyk, który pokieruje elbląską placówką.

Elbląski oddział powstał w wyniku połączenia czterech spółek inwestycyjnych, które działały dotąd w Koszalinie, Słupsku, Płocku i Kaliszu.
— Zamierzamy inwestować w infrastrukturę energoelektryczną po to, aby przyłączać nowych odbiorców, nowe moce w tym OZE, oraz podmioty, które jak zakładamy, powstaną w wyniku realizacji przekopu Mierzei Wiślanej. Chcemy być gotowi do tego, by móc świadczyć usługi, dystrybucję energii elektrycznej na najwyższym poziomie — zapowiada Piotr Dorawa, prezes zarządu Energa Operator.

Powstanie oddziału Energii w naszym mieście odczują przede wszystkim elblążanie. Dotąd, jeśli w mieście wydarzyła się duża awaria elektroenergetyczna, brygady elektromonterskie przyjeżdżały do napraw z Olsztyna lub z Gdańska. Teraz takie zespoły będą pracowały na miejscu i obsługiwały nie tylko Elbląg, ale także jego okolice.
— To spowoduje, że będziemy szybciej reagowali na awarie, w tym te masowe, szybciej usuwali skutki oraz przywracali zasilanie dla naszych odbiorców w jak najkrótszym czasie, co wpłynie pozytywnie na wskaźniki jakościowe, z których jesteśmy rozliczanie przez URE — dodaje prezes Dorawa.

Nowy oddział to także nowe miejsca pracy.
— W tej chwili zatrudnienie znalazło już 40 osób, trwają ostanie przygotowania i szkolenia. Na część jeszcze musimy poczekać, bo skusiliśmy ich dobrą ofertą pracy i muszą się oni rozstać z dotychczasowym pracodawcą. Najpóźniej brygady wyjadą w teren już 5 listopada. Nasza siedziba będzie się znajdowała na Alei Piłsudskiego 2. To tu nasi pracownicy będą mieli miejsce, gdzie będą mogli się umyć, przebrać, zjeść posiłek i dalej jechać w teren usuwać awarie. Tu będą też biura spółki — mówi Katarzyna Kołodziejska, rzecznik prasowy Energa Operator.
W elbląskim oddziale Energii pracę będzie mogło znaleźć docelowo 70 osób.

Spółka szuka elektromonterów, elektryków, kierowców, a także osób do tzw. wsparcia administracyjnego.
— Nie wykluczamy jednak, że będzie ich znacznie więcej, bo jeśli potrzeby regionu będą wzrastać, to uważam, że nie powinniśmy się zamykać tą liczbą i na pewno będziemy się bardziej rozwijali — kończy Mariusz Wdowczyk.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ZOK #2602930 | 193.243.*.* 16 paź 2018 08:41

  Artykuł napisał redaktor kłamczuch z wydziału propagandy pod dyktando naczelnika.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tom #2602859 | 145.237.*.* 16 paź 2018 07:34

  Najpierw się dzielą, potem łączą i tak w kółko w celu wyprowadzenia jak największej liczby pieniędzy. Wiecie ile Energa miała w ciągu ostatnich 3 lat prezesów i wiceprezesów, z których każdy wziął odprawę?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. POTWIERDZAM ! #2602679 | 5.173.*.* 15 paź 2018 19:37

   TO OSZUŚCI I ZŁODZIEJE

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. niech żyje PIS za własne pieniądze #2602604 | 213.76.*.* 15 paź 2018 18:00

   w enerdze nikt jeszcze pracy nie znalazł nie znajdzie

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. JR #2602533 | 96.51.*.* 15 paź 2018 17:00

    Place rachunki.... prosze sprawdzic za garaz ---- a domu rachunki nie place bo nie wiem ile---- pisma,telefony upowazniam osoby /ja jestem chory/ a rachunki dalej przychodza pod nie wlasciwy adres. Z mojej strony lapowka odpada a moze zamowie MSZE !

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)