Start Elbląg przegrał z Pogonią Szczecin. Zobacz zdjęcia z meczu

2018-10-17 17:57:26(ost. akt: 2018-10-17 23:10:39)

Po pierwszej połowie prowadziły jedną bramką, ale ostatecznie piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w środę przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 24:29 (10:9). Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 10 minutach. Kolejny mecz Start rozegra w najbliższą sobotę na wyjeździe z Arką Gdynia.
START ELBLĄG — POGOŃ SZCZECIN 24:29 (11:10)
Start: Powaga, Pająk — Balsam 1, Choromańska, Jędrzejczyk 4, Tarczyluk, Kozimur 3, Trbovic 6, Gadzina 3, Świerżewska 4, Uścinowicz 2, Stapurewicz, Yashchuk 1. Kary: 10. min
Pogoń: Krupa, Pruenster — Płomińska, Bozović 2, Cebula 3, Urbańska, Janas 2, Wołoszyk 7, Szynkaruk 1, Dezic 2, Zawistowska 2, Kochaniak, Del Balzo 1, Agbaba 2, Blazević 7. Kary: 14 min

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Paweł Jankowski, przewodniczący Rady Sponsorów elbląskiego klubu, otrzymał złotą odznakę Związku Piłki Ręcznej w Polsce za długoletnią pracę na rzecz rozwoju szczypiorniaka w kraju.

Losy środowego spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 10 minutach. Jeszcze w 46. min był remis 16:16. Od tej pory coraz widoczniejsza stawała się przewaga szczecinianek, które w 52. min prowadziły trzema bramkami 21:18. Na pięć minut przed końcem było już 24:19 dla nich i stało się jasne, że wyjadą z Elbląga z punktami.