Reklama

Znalezione na poboczu drogi. "Ktoś wyrzucił je niczym zbędną rzecz"

19/10/2018 11:55

Cztery szczeniaki trafiły do elbląskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Królewieckiej w Elblągu. — Powiedziano nam, że maluchy zostały znalezione na poboczu drogi, na obrzeżach Elbląga — opisują pracownicy placówki, którzy szukają odpowiedzialnych właścicieli dla psów.

— Bolejemy nad tym, że zamiast zrobić ogłoszenie i postarać się znaleźć nowych opiekunów dla psiaków, lub zwrócić się o pomoc do nas, ktoś po prostu wyrzucił je niczym zbędną rzecz — piszą dalej pracownicy schroniska. — Teraz jednak musimy skupić się na tym, by znaleźć dla wszystkich maluchów odpowiedzialnych opiekunów, którzy rozumieją, że posiadanie psa, to nie tylko sama przyjemność, lecz także obowiązki i (czasami) problemy wychowawcze.

Jak dodają, szczenięta będą prawdopodobnie niedużymi psami, gdy dorosną.

Pracownicy schroniska przestrzegają przed pochopną decyzją o adopcji.
— Zanim jednak podejmiesz decyzję o przygarnięciu psa, dobrze się zastanów. Pamiętaj, że posiadanie zwierzęcia wiąże się z codziennymi obowiązkami a także kosztami (np. coroczne szczepienie przeciwko wściekliźnie, odrobaczanie) — piszą.

Szczenięta adoptowane ze schroniska są zaszczepione przeciwko chorobom wirusowym, odrobaczone i zaczipowane. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku zostaną wysterylizowane na koszt schroniska.

Osoby zainteresowane adopcją proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny ze schroniskowym biurem adopcyjnym w godz. 12-17 od poniedziałku do soboty oraz od godz. 11-14 w niedziele pod numerem telefonu 55 234 16 46.

[gallery=4]110480[/gallery]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama