Start Elbląg pewnie wygrał z Arką w Gdyni

2018-10-20 18:26:45(ost. akt: 2018-10-20 19:02:42)

W siódmej kolejce spotkań superligi piłkarki ręczne Startu Elbląg wysoko pokonały na wyjeździe Arkę Gdynia 30:18. Od samego początku sobotniego meczu w Gdyni na parkiecie dominowały elbląskie szczypiornistki.
Arka Gdynia — Start Elbląg 18:30 (12:18)
Start: Powaga, Pająk, Bałdyga — Balsam 2, Choromańska 2, Jędrzejczyk 5, Tarczyluk, Kozimur 6, Trbović 1, Gadzina 4, Świerżewska 5, Uścinowicz 4, Stapurewicz, Yashchuk 1. Kary: 2 min
Najwięcej bramek dla Arki: Gutkowska 5, Kołodziejska 5, Haric 4. Kary: 8 min

Start nie miał żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa w Gdyni w meczu ze zmagającą się z kłopotami finansowymi Arką. Prowadził od samego początku po golu Patrycji Świerżewskiej. A później systematycznie powiększał swoją przewagę. Do szatni schodził prowadząc 18:12 i losy tego spotkania były już praktycznie przesądzone.
W drugiej połowie nie był już tak skuteczny jak w pierwszych 30 minutach, ale i rywalki miały większe problemy z rzucaniem bramek. Zdobyły ich zaledwie sześć!