Jeszcze nie ma powodów do obaw, ale od wtorkowego popołudnia rośnie poziom wody w rzece Elbląg. Wszystko przez tzw. cofkę, czyli wpychanie wody przez północy wiatr z Zalewu Wiślanego do rzeki.
Rośnie poziom wody nie tylko w rzece Elbląg, ale także i na samym Zalewie Wiślanym. W Tolkmicku w środę rano osiągnął poziom 585 cm, a do stanu ostrzegawczego brakowało 5 cm (stan alarmowy to 630 cm).


Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!