Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Bieg Niepodległości coraz bliżej. To ostatnie dni, żeby się zapisać

2018-10-24 15:04:11 (ost. akt: 2018-10-24 15:19:10)
Bieg Niepodległości w Elblągu

Bieg Niepodległości w Elblągu

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

Wielkimi krokami zbliża się dzień 11 listopada, kiedy to w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę odbędzie się V edycja Biegu Niepodległości. Na liście startowej biegu głównego zapisanych jest już 325 osób, zaś w biegu dla dzieci i młodzieży 268 dzieci. Zapisy trwają do 4 listopada.

Zawodnicy ze wszystkich stron Polski, reprezentując tak odległe miasta jak Bytom czy Warszawa oraz z okolic znacznie bliższych Elblągowi – z Braniewa, Ostródy, Kwidzyna, Sztumu, Gdańska czy Lęborka wybierają się na V Bieg Niepodległości.

— Cieszę się, że tak wiele osób postanowiło świętować w Elblągu 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie tylko uroczyście, ale też na sportowo — mówi Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. — Uczestników przybywa z dnia na dzień, należy jednak pamiętać, że zapisy potrwają tylko do 4 listopada, dlatego warto spieszyć się z decyzją odnośnie startu w imprezie.

Podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz biegu głównego na 10 km, odbędzie się rywalizacja sztafet (3 x 3333 m) oraz wyścigi dla dzieci do 15 roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości – V ENDURO KID. Dystanse dla dzieci będą zależne od wieku, najmłodsze wystartują razem z rodzicami. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2 roku życia, najdłuższy 600 jest przeznaczony dla dzieci od 14 do 15 roku życia. Na mecie na każde dziecko będzie czekał pamiątkowy medal, taki sam jak w Biegu Głównym.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą zlokalizowane na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Na trasie jest przewidziany jeden punkt żywieniowy w okolicy startu-mety. Odbędzie się również rywalizacja trzyosobowych sztafet. Dzieci do 15. roku życia będą rywalizować w Małym Biegu Niepodległości - V ENDURO KID, który współorganizuje Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu.

Wpisowe wynosi 30 zł (Bieg Główny oraz sztafety) i 10 zł (Mały Bieg Niepodległości). Natomiast nie ma już możliwości zamówienie pakietu startowego z koszulką techniczną. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz puchary i statuetki. Zapisy na V Elbląski Bieg Niepodległości odbywają się za pomocą platformy www.elektronicznezapisy.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB