Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Z zamiłowania do pociągów. Wystawa Brygidy Gawron-Strazzer

2018-11-05 13:22:50 (ost. akt: 2018-11-05 13:27:59)

Autor zdjęcia: arch. artysty

Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Nostalgia na torach” autorstwa Brygidy Gawron-Strazzer .

Filia nr 5 „Kostka” Biblioteki Elbląskiej na osiedlu Zawada zaprasza w piątek, 9 listopada, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy pt. „Nostalgia na torach” autorstwa Brygidy Gawron-Strazzer . Wstęp wolny.

— Mieszkam od 18 lat w Elblągu, a do Polski sprowadziła mnie ze Szwajcarii miłość do muzyki Fryderyka Chopina. Malowanie i rysowanie towarzyszyło mi przez całe życie, tylko motywy się zmieniały. Ulubione zwierzęta i pejzaże zastąpiły pojazdy szynowe, które też od dawna lubiłam. Fascynacja pociągami i tramwajami pomogła mi łatwiej pokonać trudną sytuację życiową. Im bardziej zagłębiam się w temat kolejnictwa, tym bardziej przekonuję się, że jest on tak obszerny, że przede mną jest jeszcze dużo do poznania i namalowania. Moja pasja do kolei nie kończy się bowiem tylko na malowaniu pociągów, chcę także poznać historię i działanie tych maszyn. Co jakiś czas próbuję nowych technik. Nową metodą jest dla mnie malowanie na szkle, które już przed wojną było praktykowane na Warmii i Mazurach. Jest to skomplikowana technika dla malarza, bo wszystko jest lustrzanym odbiciem. Trzeba też pamiętać, że kolejność nanoszenia warstw farb jest odwrotna niż na płótnie. Dla mnie jest to ciekawe doświadczenie. Chciałabym też kiedyś spróbować malowania na metalu, ale jeszcze nie znalazłam odpowiedniego tworzyła, które by mnie zainspirowało. Wszystkie moje pasje twórcze mają sens, gdy mogę pokazać swoje prace na wystawach. Dziękuje za umożliwienie mi tego i zapraszam do oglądania moich prac — mówi Brygida Gawron-Strazzer.

Filia nr 5 mieści się przy ul. Józefa Wybickiego 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1.
Informacja Biblioteki Elbląskiej


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB