środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Marszałek z Elbląga najlepszy. To on wygrał konkurs na sobowtóra Piłsudskiego [zdjęcia]

2018-11-10 08:00:00 (ost. akt: 2018-11-10 09:56:13)
Piotr Lichociński

Piotr Lichociński

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Piotr Lichociński z Elbląga wygrał konkurs na najbardziej kreatywne zdjęcie wystylizowane na podobieństwo wodza narodu polskiego. W niedzielę (11.11) będziemy go mogli obejrzeć w programie Dzień Dobry TVN.

Piotr Lichociński jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych przy ul. Rycerskiej w Elblągu. To właśnie on, przez trzy lata z rzędu, odgrywał rolę marszałka Józefa Piłsudskiego podczas miejskich obchodów święta niepodległości 11 listopada.

Wyjątkowe podobieństwo do marszałka postanowił wykorzystać, biorąc udział w plebiscycie zorganizowanym przez Sulejówek na najbardziej kreatywne zdjęcie przedstawiającego postać wystylizowaną na podobieństwo marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zobacz także: Niezwykłe podobieństwo. Nauczyciel z Elbląga w konkursie na sobowtóra marszałka Piłsudskiego Niezwykłe podobieństwo. Nauczyciel z Elbląga w konkursie na sobowtóra marszałka Piłsudskiego Ogromne wąsy to jego zna rozpoznawczy. A kiedy ubierze mundur i nałoży na głowę maciejówkę podobieństwo jest bezsprzeczne - kubek w kubek marszałek Józef...
Pan Piotr konkurs wygrał i w niedzielę w Sulejówku odbierze oficjalnie nagrodę.
— Tego dnia wystąpię również w programie Dzień Dobry TVN. Zapraszam wszystkich elblążan do oglądania — mówi pan Piotr.

Emisja programu na antenie TVN od godz. 8 do godz. 11.
— Udział w tym plebiscycie to był pomysł mojej córki Karoliny, aktorki Teatru Pijana Sypialnia, bo sam chyba bym nie miał śmiałości się zgłosić. Nieoceniona okazała się także pomoc Piotrka Imiołczyka, który wypożyczył mi mundur, płaszcz i czapkę oraz zrobił mi całą serię zdjęć w różnych ujęciach. Ostatecznie o tym jednym, które wysłaliśmy na konkurs, zadecydowała moja córka — powiedział pan Piotr w rozmowie z nami 11 września br.
oprac.daw


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Podpis #2621274 | 77.254.*.* 10 lis 2018 17:46

    Podpowiedzcie proszę panu sobowturowi , że wszelkie odznaczenia nosi się na lewej piersi, no chyba że w Korei. Poza tym, nie na płaszczu i Piłsudski nigdy tak nie robił.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. abstynent #2620918 | 83.21.*.* 10 lis 2018 08:09

    Tak uczciwie patrząc, to jest bardziej podobny do Stalina...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)