"Meblarze" lepsi od Warmii w Pucharze Polski [zdjęcia]

2018-11-13 22:12:41(ost. akt: 2018-11-14 08:07:08)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg pokonali Warmię Olsztyn 27:25 w finale wojewódzkiego Pucharu Polski i w nagrodę awansowali do rozgrywek centralnych.
Meble Wójcik Elbląg - Warmia Energa Olsztyn 27:25 (14:10)
Meble Wójcik: Ram, Jaworski, Dąbrowski - Ławrynowicz 1, Spychalski 9, Boneczko 4, Stępień 5, Karczewski, Ostałowski, Nowakowski 4, Sprzak, Krawiec 2, Budzich 1, Lachowicz, Rudnicki 1. Kary: 4. min
Warmia: Gawryś, Kłodziński - Dzido 2, Hegier 3, Starzec, Idzikowski 2, Pasymowski, Kopyciński 2, Sikorski 2, Kosmala 1, Pikura, Golks 5, Kozłowski, Olewniczak, Deptuła 2, Malewski 6. Kary: 6. min

Kibice zobaczyli we wtorek (13.11) zacięty mecz, a najwięcej emocji dostarczyły ostatnie minuty. Jeszcze w 40. min elbląscy "Meblarze" prowadzili 19:15 i wydawało się, że mają to spotkanie pod kontrolą. Goście ambitnie jednak gonili wynik. W 50. min przegrywali już tylko 21:22. Ostatnie minuty były niezwykle dramatyczne, bo nikt nikomu nie odpuszczał. Elblążanie nie wypuścili zwycięstwa z rąk, a Warmia kończyła mecz w osłabieniu, bo w 58. min sędziowie odesłali na ławkę kar Szymona Hegiera.