Porażka Startu na zakończenie pierwszej rundy [zdjęcia]

2018-11-15 07:54:34(ost. akt: 2018-11-15 08:21:05)

Na zakończenie pierwszej rundy piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w środę przed własną publicznością z Energą AZS Koszalin 26:27. Mimo porażki, utrzymały się na szóstym miejscu w tabeli. Teraz w rozgrywkach nastąpi ponad miesięczna przerwa. Superliga kobiet wznowi grę na początku stycznia przyszłego roku.
START ELBLĄG — ENERGA AZS KOSZALIN 26:27 (17:15)
START: Pająk, Powaga — Jędrzejczyk 6, Balsam 5, Świerczek 5, Świerżewska 4, Yashchuk 3, Trbović 2, Choromańska 1, Gadzina, Stapurewicz, Uścinowicz, Kozimur, Tarczyluk. Kary: 10 min
Najwięcej dla Energi: Rycharska 6, Roszak 5, Han 4, Smbatian 4. Kary: 10 min

Środowy mecz w Elblągu trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania na tablicy wyników był remis 25:25. Wtedy niezwykle ważne bramki dla Energi zdobyły Paula Mazurek i Dominika Han. Start w ostatniej minucie zdołał jeszcze odpowiedzieć trafieniem Barbary Choromańskiej, ale nie zdążył doprowadzić do remisu.