Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Elbląg zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2018-11-20 16:45:06 (ost. akt: 2018-11-20 16:58:06)
Konferencja prasowa dotycząca finału WOŚP w Elblągu

Konferencja prasowa dotycząca finału WOŚP w Elblągu

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Elbląg już 27. raz zagra z orkiestrą Jurka Owsiaka. Dzisiaj oficjalnie poinformowano o rejestracji naszego sztabu WOŚP.

Po raz kolejny organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjęła się Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu. Scena, na której odbędą się licytacje i koncerty stanie na starówce, w Ratuszu Staromiejskim swoją siedzibę będzie miał sztab WOŚP. Na ulicach miasta ma kwestować 450 wolontariuszy.

- Chętnych wolontariuszy będzie zapewne więcej niż przewidzianych dla Elbląga identyfikatorów. Dlatego już ruszyła rejestracja, mamy 450 miejsc. Można już także rejestrować sztabiki. Podczas poprzedniego finału grało ich w Elblągu 65. Liczymy na podobne zainteresowanie - mówi Bogusław Milusz, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu.

Wolontariusze mogą rejestrować przy ul. Związku Jaszczurczego 17, w pokoju 26, od poniedziałku do piątku w godz. 9-18. Trzeba mieć przy sobie zdjęcie, znać swój PESEL oraz zostawić numer telefonu kontaktowego. Niepełnoletni muszą mieć pisemną zgodę swoich opiekunów. Można również dokonać rejestracji przez stronę: iwolontariusz.wosp.org.pl.

Finał odbędzie się 13 stycznia. W ubiegłym roku w Elblągu udało zebrać się rekordową sumę 386 tys. złotych.
- Najważniejszym celem nie jest rekord, a zebranie środków na zakup sprzętu medycznego dla ratowania dzieci - podkreśla prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB