Olimpia — Pogoń 1:1. Remis, który nikogo nie cieszy. Zobacz bramki [film, zdjęcia]

2018-11-24 19:51:40(ost. akt: 2018-11-25 15:14:50)

Piłkarze Olimpii Elbląg zremisowali w sobotę na własnym stadionie z Pogonią Siedlce 1:1 (0:0). Obie bramki padły w drugiej połowie po stałych fragmentach gry. Pierwsi trafili goście, ale elblążanie wyrównali po golu Michała Kuczałka w ostatniej chwili.
OLIMPIA ELBLĄG — POGOŃ SIEDLCE 1:1 (0:0)
0:1 - Mójta (73), 1:1 - Kuczałek (90)
Olimpia: Madejski — Balewski, Lewandowski, Kuczałek, Sedlewski, Nowicki (82 Korkliniewski), Persona, Sochań, Szmydt (85 Filipczyk), Bojas, Fidziukiewicz

Dla obu drużyn, które znajdują się w dolnych rejonach tabeli, sobotni mecz miał szczególne znaczenie. I gospodarze i goście planowali zdobycie trzech punktów, które są im potrzebne, by bronić się przed spadkiem z II ligi.

Mecz rozpoczął się od ataków Pogoni. W 4. min na bramkę Sebastiana Madejskiego strzelał Andrzej Rybski, jednak bramkarz Olimpii nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi strzelał Michał Kuczałek, który sfinalizował podanie Tomasza Persony.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali żółto-biało-niebiescy. To oni dyktowali warunki gry, a goście ograniczali się do kontrataków. Na bramkę gości strzelali m.in. Jakub Bojas, Michał Fidziukiewicz, Mateusz Szmydt, ale bez efektu i bramkarz Pogoni w tej części spotkania zachował czyste konto.
W drugiej połowie nastąpiła zmiana ról. To piłkarze z Sielec częściej zapędzali się w okolice pola karnego rywala. W porę jednak interweniowali elbląscy obrońcy. Goście, mimo przewagi, nie potrafili zdobyć gola z akcji. W 73. min jednak skutecznie wykorzystali stały fragmenty gry. W 73. min Adam Mójta z rzutu wolnego z odległości około 20 metrów posłał piłkę do siatki, a bramkarz Olimpii nie zdołał nawet zainterweniować.

Kiedy widmo porażki zajrzało w oczy piłkarzom Olimpii, to przeszli do bardziej zdecydowanych ataków. Co chwila kotłowało się pod bramką gości. Walka do ostatnich minut się opłaciła. W doliczonym czasie gry Persona dośrodkował z rzutu wolnego, a Michał Kuczałek strzałem głową z bliska doprowadził do remisu.

Jeszcze za chwilę ponownie było groźnie pod bramką gości. W ostatniej chwili jednak piłkę złapał bramkarz Pogoni.

— To był wyrównany mecz, ale myślę, że nikt nie jest zadowolony z tego remisu — podsumował trener elblążan Adam Nocoń. — Drugą połowę zaczęliśmy słabo, gra nam się nie kleiła, przeciwnik był coraz bliżej naszego pola karnego i po części z tego wyniknął faul, po którym Pogoń zdobyła gola z rzutu wolnego. Na plus trzeba zaliczyć to, że moi zawodnicy walczyli do końca. Chcieliśmy wygrać, a tak zostajemy w tym samym punkcie. Chociaż regularnie punktujemy, to nie ma tej wisienki na torcie w postaci zwycięstwa.