Reklama

Stawiają choinkę na Starym Mieście. Będzie gotowa jeszcze dzisiaj [zdjęcia]

30/11/2018 08:48

Ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100 cm, 41 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi i 10520 punktów świetlnych LED. Na elbląskiej starówce w piątek (30.11) rozpoczęło się stawianie choinki.

Choinka, która tradycyjnie stanie przy ul. Stary Rynek, w pobliżu katedry św. Mikołaja, dotarła w piątek na Stare Miasto. Na razie w częściach, ale pracownicy Zarząd Zieleni Miejskiej zadbają o to, by do końca dnia była już złożona.

— Rozpoczął się montaż ozdób, które rozświetlą miasto w okresie świątecznym. Dziś ustawiana jest nowa choinka na ul. Stary Rynek, montowana będzie także świetlna iluminacja Bramy Targowej. Tradycyjnie już świąteczną oprawę zyskają najważniejsze ulice w mieście. Efekt będzie można podziwiać od 6 grudnia, kiedy zaplanowane jest oficjalne rozświetlenie miejskich dekoracji — informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Choink, która stanie przy katedrze św. Mikołaja, jest doskonałą imitacją żywego świerku. Świąteczne drzewo przyozdobi także Plac Jagiellończyka.

Miejska choinka rozbłyśnie 6 grudnia, dokładnie o godz. 17.05. Organizatorzy zapraszają tego dnia przed ratusz już o godzinie 16.30. Tam uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej będą prezentować i sprzedawać swoje wyroby, będzie też zagroda z kucykami. Specjalnie dla najmłodszych tego dnia do miasta przybędą z wizytą Mikołaj oraz Śnieżynka, którzy odbiorą od dzieci listy z prośbami o prezenty.

Rozświetlenie choinki to tylko jedna z grudniowych imprez w Elblągu, będąca wstępem do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. W weekend 15 i 16 grudnia odbędą się także Świąteczne Spotkania Elblążan. Tradycyjnie nie zabraknie tu jarmarku świątecznego, z którego obfitości elblążanie i goście będą mogli korzystać przez dwa dni.

Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia.

Zakupione w ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również, jak co roku, na trakcji tramwajowej - od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego - tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta.

Świąteczne ozdoby dekorować będą miasto do Święta Trzech Króli i elbląskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
[gallery=4]111459[/gallery]






Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama