Reklama

Chciała pomóc "żołnierzowi" w Iraku. Straciła 50 tysięcy złotych

03/12/2018 12:24

Elblążanka straciła ponad 50 tys. zł wpłacając je poznanemu w Internecie mężczyźnie, który podawał się za żołnierza „sił koalicji” w Iraku. Policja kolejny raz przestrzega przed oszustem "na żołnierza".

Mieszkanka Elbląga straciła ponad 50 tysięcy złotych wpłacając je poznanemu w internecie mężczyźnie. Ten podawał się za żołnierza „sił koalicji” i miał przebywać w Iraku.

— Internet i komunikatory nie znają granic, kobieta pisała z nim przez 3 miesiące. Ten zadeklarował, że przyśle jej paczkę zawierającą kosztowności. Elblążanka, aby odebrać paczkę przesłała na konto nieznanej osoby pieniądze w łącznej kwocie przekraczającej 50 tysięcy złotych. Teraz sprawa została zgłoszona na policję — informuje kom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policjanci ostrzegają przed zawieraniem tego typu znajomości, a także przed podawaniem swoich danych obcym osobom.

— Zalecamy zachowanie ograniczonego zaufania w przypadku takich kontaktów, a co najważniejsze, przestrzegają przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych lub niedawno poznanych osób. Warto zaznaczyć, że sytuacja taka wiąże się często z utratą sporej sumy pieniędzy. Oszuści najpierw budują zaufanie z osobą, którą chcą oszukać, a następnie podsuwają jej intratną propozycję zarobkową lub zyskowny interes. Często "nabrane" w ten sposób osoby zamiast zyskać tracą spore sumy pieniędzy — informuje kom. Nowacki.
Informacja KMP w Elblągu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama