Jadłodzielnia, czyli witryna chłodnicza, gdzie można zostawić żywność, a osoby, które jej potrzebują, po prostu ją biorą, stanęła w Banku Żywności przy ul. Stefczyka w Elblągu. To jej tymczasowe miejsce.
Kolejnym pomysłem na to, by nie marnować jedzenia jest w Elblągu tzw. jadłodzielnia. To witryna chłodnicza z regałami, gdzie można zostawić żywność, a osoby, które jej potrzebują, po prostu ją biorą. Wszystko odbywa się anonimowo, nie dowiemy, kto co przyniósł, a kto co wziął. Podobne miejsca funkcjonują w kilku miastach w Polsce: m.in. w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!